Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Wędkarze zapraszają na drużynowy trójbój

Kolejne wyzwanie dla wędkarzy – 10 czerwca koło PZW nr 2 zaprasza na trójbój wędkarski! Trzy osoby, trzy metody: spinning, spławik i grunt - w tym samym czasie. Która drużyna okaże się najlepsza?

Wędkarze
Koło PZW nr 2 zaprasza na wędkarski trójbój

Nie próżnują wędkarze z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 2 w Słubicach. Niedawno organizowali zawody dla dzieci, a teraz proponują coś dla starszych wędkarzy. Razem ze sklepem „Pod Akacją” w najbliższą niedzielę zapraszają do rywalizacji drużynowej w trójboju wędkarskim. Na czym on polega?

- W rywalizacji biorą udział trzyosobowe drużyny, jeden zawodnik łowi z gruntu, drugi na spławik, a trzeci stosuje spinning. Wszystkie konkurencje rozgrywane są w tym samym czasie, spławik i grunt łowią na jednej główce. A do końcowego wyniku brane są wyniki z trzech konkurencji – wyjaśnia fachowo Ryszard Płaczkowski, prezes koła PZW nr 2. I dodaje, że przy łowieniu z gruntu dopuszczone jest korzystanie z dwóch wędek.

Zbiórka w niedzielę, 10 czerwca, o godz. 6 rano przy przejeździe przez wał na wysokości os. Krasińskiego. Do 6.30 potrwa omówienie regulaminu i losowanie stanowisk. Potem wędkarze udadzą się na stanowiska i przygotują do łowienia. Łowienie będzie trwało, w zależności od metody, spinning: 7-13, spławik: 8.30-13.30, grunt: 8-13.

Ważenie zakończy się o 14.15, a o 15 zostaną ogłoszone oficjalne wyniki – okaże się, która drużyna najlepiej poradziła sobie z potrójnym zadaniem. Na zakończenie zaplanowano wspólny posiłek.

Jak i gdzie można się zapisać? Należy zgłosić się do sklepu wędkarskiego „Pod Akacją” przy ul. Nadodrzańskiej do 8 czerwca. Przy zapisach przyjmowana jest dobrowolna wpłata na statutową działalność koła w wysokości 40 zł od zawodnika.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama