Słubice: 21 marca 2019   |   Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
reklama
reklama

Reprezentacja SP3 Słubice szósta w finale turnieju BRD

O ruchu drogowym wiedzą więcej niż niektórzy dorośli! Trzyosobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach wywalczyła 6 miejsce w województwie w turnieju „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Było trudno, ale zapowiadają, że w przyszłym roku znowu wystartują i pokażą, co potrafią!

sp3 turniej_brd

Najpierw 16 maja drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach: Julia Kulczewska, Marcel Małachowski i Hubert Kosiński zajęli 3 miejsce w rejonowych eliminacjach konkursu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego – i był to ich pierwszy sukces.

Jako jedna z 4 drużyn z północy województwa reprezentowali nasz powiat w finałach wojewódzkich. 26 maja spotkali się w szkole w Lubniewicach z 10 pozostałymi finalistami. – Konkurs był bardzo trudny, trzeba było wykazać się wielkimi umiejętnościami – opowiada Marcel Małachowski, jeden z członków drużyny. Dodaje, że dużo czasu poświęcili na przygotowanie się do tego konkursu.

Słubiczanie zajęli 6 miejsce w województwie – i jest to największy sukces w historii startów uczniów SP nr 3 w tym turnieju. Drużyna pracowała pod kierunkiem nauczycielki Andżeliki Szczerbo. Uczniowie deklarują, że nie spoczną na laurach, będą nadal ciężko pracować i do przyszłorocznej edycji postarają przygotować się jeszcze lepiej!

Na czym polega ten konkurs? Trzyosobowe drużyny mierzą się z teorią i praktyką – najpierw wypełniają test, a potem na rowerze wykonują zadania w miasteczku ruchu drogowego, jadą też po torze sprawnościowym. „Zaliczają” również zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej BRD organizują Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

W tym roku do konkursu przystąpiło 121 szkól z województwa lubuskiego. Najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku, za nimi uplasowała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku, a trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama