Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Reprezentacja SP3 Słubice szósta w finale turnieju BRD

O ruchu drogowym wiedzą więcej niż niektórzy dorośli! Trzyosobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach wywalczyła 6 miejsce w województwie w turnieju „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Było trudno, ale zapowiadają, że w przyszłym roku znowu wystartują i pokażą, co potrafią!

sp3 turniej_brd

Najpierw 16 maja drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach: Julia Kulczewska, Marcel Małachowski i Hubert Kosiński zajęli 3 miejsce w rejonowych eliminacjach konkursu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego – i był to ich pierwszy sukces.

Jako jedna z 4 drużyn z północy województwa reprezentowali nasz powiat w finałach wojewódzkich. 26 maja spotkali się w szkole w Lubniewicach z 10 pozostałymi finalistami. – Konkurs był bardzo trudny, trzeba było wykazać się wielkimi umiejętnościami – opowiada Marcel Małachowski, jeden z członków drużyny. Dodaje, że dużo czasu poświęcili na przygotowanie się do tego konkursu.

Słubiczanie zajęli 6 miejsce w województwie – i jest to największy sukces w historii startów uczniów SP nr 3 w tym turnieju. Drużyna pracowała pod kierunkiem nauczycielki Andżeliki Szczerbo. Uczniowie deklarują, że nie spoczną na laurach, będą nadal ciężko pracować i do przyszłorocznej edycji postarają przygotować się jeszcze lepiej!

Na czym polega ten konkurs? Trzyosobowe drużyny mierzą się z teorią i praktyką – najpierw wypełniają test, a potem na rowerze wykonują zadania w miasteczku ruchu drogowego, jadą też po torze sprawnościowym. „Zaliczają” również zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej BRD organizują Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

W tym roku do konkursu przystąpiło 121 szkól z województwa lubuskiego. Najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku, za nimi uplasowała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku, a trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama