Słubice: 21 marca 2019   |   Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
reklama
reklama

Burza na Dzień Dziecka? Może spaść nawet grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa lubuskiego – dziś od 13. mogą pojawić się burze z dużymi opadami deszczu, a lokalnie nawet gradem. Czy tym razem popada również w Słubicach?Ostatnich kilka dni to upał, niespotykany w maju – mamy wciąż kalendarzową wiosnę, a termometr na pl. Przyjaźni pokazał kilka dni temu nawet 37 st. C, co udokumentowali nasi czujni czytelnicy.

Kiedy spadnie deszcz? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenie dla woj. lubuskiego przed burzami z deszczem do 20 mm do 30 mm, a lokalnie nawet 40 mm. Gdzieniegdzie może spaść nawet grad. Ma również silnie wiać – w porywach do 90 km/h. Zdaniem synoptyków burze mogą pojawić się dziś, 1 czerwca, od godz. 13 do jutra, 2 czerwca, do godz. 1 w nocy.

Czy dotrą do Słubic? Przypomnijmy, o 14. na pl. Bohaterów rozpoczyna się impreza z okazji Dnia Dziecka. Ma potrwać do 19. Oby nie przerwała jej gwałtowna burza. Ale później deszcz pewnie z radością powitają nie tylko działkowcy i właściciele ogródków…

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama