Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Burza na Dzień Dziecka? Może spaść nawet grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa lubuskiego – dziś od 13. mogą pojawić się burze z dużymi opadami deszczu, a lokalnie nawet gradem. Czy tym razem popada również w Słubicach?Ostatnich kilka dni to upał, niespotykany w maju – mamy wciąż kalendarzową wiosnę, a termometr na pl. Przyjaźni pokazał kilka dni temu nawet 37 st. C, co udokumentowali nasi czujni czytelnicy.

Kiedy spadnie deszcz? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenie dla woj. lubuskiego przed burzami z deszczem do 20 mm do 30 mm, a lokalnie nawet 40 mm. Gdzieniegdzie może spaść nawet grad. Ma również silnie wiać – w porywach do 90 km/h. Zdaniem synoptyków burze mogą pojawić się dziś, 1 czerwca, od godz. 13 do jutra, 2 czerwca, do godz. 1 w nocy.

Czy dotrą do Słubic? Przypomnijmy, o 14. na pl. Bohaterów rozpoczyna się impreza z okazji Dnia Dziecka. Ma potrwać do 19. Oby nie przerwała jej gwałtowna burza. Ale później deszcz pewnie z radością powitają nie tylko działkowcy i właściciele ogródków…

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama