Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Boże Ciało w naszym obiektywie (foto/wideo)

Popularne „Boże Ciało”, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest jednym z ważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym kościoła katolickiego. Tradycyjnie punktem kulminacyjnym tego święta jest procesja udziałem wiernym. Nie inaczej było w Słubicach.

Boże Ciało

W tym roku święto wypadło wyjątkowo wcześnie, bo w ostatni dzień maja. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w kościele Ducha Świętego, której przewodniczył ks. Tomasz Partyka CM, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski. Z kolei kazanie wygłosił proboszcz parafii pw. Ducha Świętego - ks. Henryk Wojnar.

Następnie kapłani w otoczeniu wiernych ruszyli ulicami Słubic. Na trasie prowadzącej ulicami: Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Podchorążych, Konopnickiej i Kościuszki czekały cztery ołtarze. Przy nich wierni modlili się i adorowali Najświętszy Sakrament.

Nie zabrakło tradycyjnego sypania kwiatów, były poczty sztandarowe, a grupa wiernych niosła figurkę Matki Boskiej Fatimskiej. Końcowym przystankiem był kościół NMP Królowej Polski, gdzie odbyła się druga msza.

Mimo upalnej pogody frekwencja dopisała. W procesji eucharystycznej uczestniczyło wielu słubiczan, którzy świętowali w skupieniu i modlitwie. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwały służby mundurowe (straż miejska i policja), po raz pierwszy dołączyło też mobilna karetka pogotowia na motocyklu.

Uroczystość obserwowaliśmy z redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do relacji foto/wideo. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama