Słubice: 20 marca 2019   |   Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
reklama
reklama

Boże Ciało w naszym obiektywie (foto/wideo)

Popularne „Boże Ciało”, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest jednym z ważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym kościoła katolickiego. Tradycyjnie punktem kulminacyjnym tego święta jest procesja udziałem wiernym. Nie inaczej było w Słubicach.

Boże Ciało

W tym roku święto wypadło wyjątkowo wcześnie, bo w ostatni dzień maja. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w kościele Ducha Świętego, której przewodniczył ks. Tomasz Partyka CM, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski. Z kolei kazanie wygłosił proboszcz parafii pw. Ducha Świętego - ks. Henryk Wojnar.

Następnie kapłani w otoczeniu wiernych ruszyli ulicami Słubic. Na trasie prowadzącej ulicami: Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Podchorążych, Konopnickiej i Kościuszki czekały cztery ołtarze. Przy nich wierni modlili się i adorowali Najświętszy Sakrament.

Nie zabrakło tradycyjnego sypania kwiatów, były poczty sztandarowe, a grupa wiernych niosła figurkę Matki Boskiej Fatimskiej. Końcowym przystankiem był kościół NMP Królowej Polski, gdzie odbyła się druga msza.

Mimo upalnej pogody frekwencja dopisała. W procesji eucharystycznej uczestniczyło wielu słubiczan, którzy świętowali w skupieniu i modlitwie. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwały służby mundurowe (straż miejska i policja), po raz pierwszy dołączyło też mobilna karetka pogotowia na motocyklu.

Uroczystość obserwowaliśmy z redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do relacji foto/wideo. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama