Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Polacy w Niemczech wymieniają walutę przez Internet

Nikt nie chce przepłacać na wymianie walut. Tak jest również w przypadku osób, które zarabiają w Niemczech, ale ich rodziny mieszkają w Polsce. Oszczędne przewalutowanie środków oznacza więcej pieniędzy dla ich bliskich.

kantor online

Okazało się, że w takiej sytuacji najbardziej efektywnym sposobem na oszczędzanie jest wymiana walut przez Internet. Dlaczego? Kursy walut zmieniają się na okrągło, a kantory i banki mają dowolność w ustalaniu opłaty za wymianę waluty. W przypadku systematycznych wymian opłaca się więc znaleźć operatora, który oferuje najniższe opłaty dla waluty, której potrzebujemy.

Dlaczego to działa?

Dzisiaj możemy wymieniać walutę w tradycyjnym kantorze, banku lub kantorze internetowym. Kruczek polega na opłacie za wymianę walut, czyli wysokości spreadu walutowego. Statystycznie dla najpopularniejszych walut: EUR, USD, GBP i CHF spread w bankach wynosi 7,4%, w tradycyjnych kantorach 2,4%, a w kantorach internetowych takich jak kantoronline.pl – mniej niż 1%. W dodatku w kantorach internetowych możemy nie tylko przewalutować środki, ale także bardzo tanio zlecić przelew zagraniczny.

Jak to wygląda w praktyce?

Po rejestracji w wybranym kantorze internetowym, wystarczy, że zasilimy swój rachunek środkami, które chcemy wymienić. Następnie określamy rodzaj i ilość waluty, którą chcemy kupić.  Rezerwujemy aktualizowany co 10 sekund kurs waluty i klikamy „wymień”. Jeśli na rachunku zostały pieniądze – przelewamy je z powrotem na swoje konto w banku. A po zaksięgowaniu wymiany waluty, po prostu zlecamy przelew w walucie na swoje konto walutowe. Co najważniejsze, po drodze nie napotykamy na żadne ukryte koszty w kantorze online. Nasz koszt wymiany waluty to wyłącznie spread, który jest bardzo wąski. Cenna jest także tutaj wygoda. Nie musimy dwoić się, troić czy usilnie negocjować kursu. Oszczędzamy – po prostu, do tego mogąc dokonać przewalutowania przez 24 godziny na dobę.

Sprawdzony kantor internetowy – czyli jaki?

Branża wymiany walut online wzrasta dynamiczne i dziś jest już warta około 40 mld złotych. Choć pierwsze kantory internetowe powstały blisko dekadę temu, dzisiaj na rynku działa ich około 50. Jak wybrać ten sprawdzony? Ważne, by kierować się tym, jak długo na rynku istnieje e-kantor. Jeśli tak jak wspomniany wcześniej kantoronline.pl funkcjonuje już 7 lat – ze względu na bezpieczeństwo warto w nim wymieniać swoje środki.

Podsumowując

Kantory internetowe okazały się remedium dla osób, które zarabiają w Niemczech i utrzymują swoich krewnych mieszkających w Polsce. Zdobycie przez nie popularności to efekt rzetelności, profesjonalizmu i przede wszystkim oferowania najniższych spreadów walutowych.  Z jednej strony chęć oszczędzania, a z drugiej wygody, ponieważ coraz więcej spraw chcemy móc załatwić zdalnie. W ten sposób usługa wymiany walut, która niegdyś była kosztowna i wymagała od wysiłku, dziś stała się tania i bardzo prosta do wykonania. Jeśli interesuje Cię tematyka walut i chcesz dowiedzieć się od czego zależą kursy walutowe, polecamy publikację: Jak ustalane są kursy walut?

[artykuł partnerski]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama