Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

W jeden dzień odzyskali trzy kradzione samochody

To był udany dzień, choć nie było lekko! 25 maja funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka odzyskali trzy skradzione w Niemczech samochody. Dwa musieli ścigać. Jeden kierowca porzucił auto i uciekł na piechotę.

nissa kradziony

Zdesperowany kierowca Citroena

Zaczęło się rano, gdy wytypowali do kontroli wjeżdżającego do naszego kraju Citroena DS 3. Kierowca jednak ani myślał się zatrzymać – zamiast tego rozpoczął ucieczkę. Oczywiście funkcjonariusze ruszyli za nim.

Dojechali aż do Cybinki, gdzie zdesperowany kierowca porzucił samochód i zaczął uciekać na piechotę. 22-latek został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazało się, że Citroen, którym jechał, został kilka godzin wcześniej skradziony w Niemczech. W jego stacyjce wciąż tkwił tzw. łamak.

Okazało się również, że kierujący skradzionym samochodem nie miał prawa jazdy. Wartość Citroena to prawie 60 tys. zł.

Honda z łamakiem w stacyjce

Dwie godziny później pogranicznicy wytypowali do kontroli jadącą z Niemiec Hondę CRV. 39-letni kierowca nie miał żadnych dokumentów samochodu, a w jego stacyjce, podobnie jak w poprzednim przypadku – tkwił tzw. łamak.

Po sprawdzeniu poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych funkcjonariusze ustalili, że również ten samochód kilka godzin wcześniej został skradziony w Niemczech. A jego wartość to niemal 50 tys. zł.

Porzucony Nissan

Po południu pogranicznicy znowu musieli wyruszyć w pościg. Tym razem skierowali do kontroli Nissana Pulsara na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jednak kierowca nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Poznania.

Funkcjonariusze podjęli pościg, ale w pewnym momencie stracili auto z oczu. Po chwili zauważyli go na pobliskim parkingu. Kierowcy jednak w nim nie było. Nie udały się również jego poszukiwania. W bagażniku Nissana znaleziono oryginalne tablice rejestracyjne pojazdu. I tu także okazało się, że samochód został skradziony parę godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Jego wartość to niemal 50 tys. zł.

---

Wszystkie trzy samochody znalazły się na strzeżonym parkingu, a dwóch kierowców trafiło w ręce policji.

Jak informuje Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Od początku roku funkcjonariusze NOSG odzyskali 36 pojazdów o łącznej wartości 4 mln 330 tys. zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama