Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności W jeden dzień odzyskali trzy kradzione samochody
reklama
reklama

W jeden dzień odzyskali trzy kradzione samochody

To był udany dzień, choć nie było lekko! 25 maja funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka odzyskali trzy skradzione w Niemczech samochody. Dwa musieli ścigać. Jeden kierowca porzucił auto i uciekł na piechotę.

nissa kradziony

Zdesperowany kierowca Citroena

Zaczęło się rano, gdy wytypowali do kontroli wjeżdżającego do naszego kraju Citroena DS 3. Kierowca jednak ani myślał się zatrzymać – zamiast tego rozpoczął ucieczkę. Oczywiście funkcjonariusze ruszyli za nim.

Dojechali aż do Cybinki, gdzie zdesperowany kierowca porzucił samochód i zaczął uciekać na piechotę. 22-latek został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazało się, że Citroen, którym jechał, został kilka godzin wcześniej skradziony w Niemczech. W jego stacyjce wciąż tkwił tzw. łamak.

Okazało się również, że kierujący skradzionym samochodem nie miał prawa jazdy. Wartość Citroena to prawie 60 tys. zł.

Honda z łamakiem w stacyjce

Dwie godziny później pogranicznicy wytypowali do kontroli jadącą z Niemiec Hondę CRV. 39-letni kierowca nie miał żadnych dokumentów samochodu, a w jego stacyjce, podobnie jak w poprzednim przypadku – tkwił tzw. łamak.

Po sprawdzeniu poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych funkcjonariusze ustalili, że również ten samochód kilka godzin wcześniej został skradziony w Niemczech. A jego wartość to niemal 50 tys. zł.

Porzucony Nissan

Po południu pogranicznicy znowu musieli wyruszyć w pościg. Tym razem skierowali do kontroli Nissana Pulsara na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jednak kierowca nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Poznania.

Funkcjonariusze podjęli pościg, ale w pewnym momencie stracili auto z oczu. Po chwili zauważyli go na pobliskim parkingu. Kierowcy jednak w nim nie było. Nie udały się również jego poszukiwania. W bagażniku Nissana znaleziono oryginalne tablice rejestracyjne pojazdu. I tu także okazało się, że samochód został skradziony parę godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Jego wartość to niemal 50 tys. zł.

---

Wszystkie trzy samochody znalazły się na strzeżonym parkingu, a dwóch kierowców trafiło w ręce policji.

Jak informuje Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Od początku roku funkcjonariusze NOSG odzyskali 36 pojazdów o łącznej wartości 4 mln 330 tys. zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama