Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Bajkowy przegląd teatrzyków przedszkolnych

„Tu wszystko jest możliwe tu dzieci są szczęśliwe, więc bijcie wszyscy brawa, dziś fajna jest zabawa” – śpiewały na powitanie powitalną przedszkolaki z Misia Uszatka. Tak zaczął się jubileuszowy, X Powiatowy Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych. Działo się! Wszyscy mali aktorzy otrzymali gorące brawa i nagrody.

przeglad teatrzykow

21 maja na auli Collegium Polonicum zebrało się wyjątkowo dostojni goście. Najwięcej było księżniczek, w pięknych balowych sukniach, ale swoją obecnością mury uczelni zaszczycili też m.in. turecki sułtan, Fred Flinston, Masza, strażak Sam, pszczółka Maja – i wielu, wielu innych bajkowych bohaterów.

A zebrali się po to, aby wystąpić w X już Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych pt. „Witajcie w naszej bajce”. Powitała ich nie kto inny, jak Elza z Krainy Lodu – za którą przebrana była Kamila Łopusiewicz, dyrektorka Przedszkola Samorządowego nr 3, czyli Misia Uszatka, organizatora przeglądu.

Bliżej poznamy siebie i bajki

- Dziś, dzięki temu przeglądowi bliżej poznamy nasze przedszkola i żłobek. W tym roku obchodzimy podwójne święto, 10-lecie naszego przeglądu i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas dzisiejszych występów również będziemy o tym pamiętać – podkreśliła K. Łopusiewicz.

Swoim patronatem przegląd objął burmistrz Tomasz Ciszewicz. Zachęcał młodych artystów do pięknych występów. – Warto dziś zaprezentować się najpiękniej jak potraficie, zatańczyć, zaśpiewać, zagrać. Sam się zastanawiam parząc na Was, jakie bajki opowiecie, ale myślę, że dowiemy się tego podczas przedstawień – mówił T. Ciszewicz. Życzył dobrej zabawy i obiecał mocne brawa wszystkim występującym.

przeglad teatrzykow_2

Małych aktorów oklaskiwali również Mariusz Olejniczak, przewodniczący Rady Miejskiej i Sabina Matkowska, kierownik Biura Spraw Społecznych słubickiego Urzędu Miejskiego. A także dyrektorzy wszystkich słubickich przedszkoli, nauczyciele, rodzice i dziadkowie. Aula była wypełniona niemal do ostatniego miejsca.

Wiosennie, bajkowo, wesoło

Na scenie kolejno zaprezentowały się wszystkie przedszkola ze Słubic oraz przedszkole z Cybinki. A przegląd rozpoczęli najmłodsi – czyli dzieci ze słubickiego Żłobka Bajka. Żywiołowo zatańczyły na scenie układ przygotowany do kilku piosenek z ulubionych bajek, ich przedstawienie nosiło tytuł „Żłobkowe opowieści”. Dzieci przygotowały Edyta Briżaniow i Aniela Sawicka.

Po nich wystąpiły sześciolatki Bajkowego Przedszkola w Cybince (opiekunka Edyta Szymczak). Maluchy zaprezentowały przedstawienie pt. „W świecie baśni i bajek”. Potem po kolei na scenie pojawiały się słubickie przedszkola. Zaczęła grupa teatralna „Mimimki” z Jarzębinki w Słubicach ze sztuką „To my”, którą do występu przygotowała Marzanna Ossowska.

Prywatka z Misiem Uszatkiem

Następnie sceną zawładnęły dzieci z kółka teatralnego z Pinokio, którymi opiekują się Katarzyna Bartosz oraz Iwona Nowaczewska. Dzieci wykonały przedstawienie pt. „Witajcie w naszym przedszkolu”. A na „Prywatkę u Misia Uszatka” zaprosiła grupa 5-letnich Pszczółek z przedszkola Miś Uszatek, ćwicząca z Elżbietą Lipicz i Grażyną Mścisz. Wspierała ich Natalia Dumas.

przeglad teatrzykow_3

Tegoroczny przegląd teatrzyków zakończyła grupa teatralna z grupy Krasnale i Bystre jeże z przedszkola Krasnal Hałabała przedstawieniem „O Wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie”. Dzieci przygotowały: Aneta Kolińska, Małgorzata Korecka, Izabela Szczepanik i Grażyna Orłowska.

Na imprezie obecny był również sam Miś Uszatek, który chętnie opowiadał dzieciom, co u niego słychać. Co ważne, wszystkie przedszkola otrzymały dyplomy, podziękowania i nagrody – przygotowano ich bardzo, bardzo dużo. Upominki te zostały zakupione dzięki pomocy licznych sponsorów oraz Rady Rodziców z „Misia Uszatka”.

Więcej zdjęć z imprezy na stronie Przedszkola Miś Uszatek - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama