Słubice: 22 października 2018   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
reklama
reklama

Bajkowy przegląd teatrzyków przedszkolnych

„Tu wszystko jest możliwe tu dzieci są szczęśliwe, więc bijcie wszyscy brawa, dziś fajna jest zabawa” – śpiewały na powitanie powitalną przedszkolaki z Misia Uszatka. Tak zaczął się jubileuszowy, X Powiatowy Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych. Działo się! Wszyscy mali aktorzy otrzymali gorące brawa i nagrody.

przeglad teatrzykow

21 maja na auli Collegium Polonicum zebrało się wyjątkowo dostojni goście. Najwięcej było księżniczek, w pięknych balowych sukniach, ale swoją obecnością mury uczelni zaszczycili też m.in. turecki sułtan, Fred Flinston, Masza, strażak Sam, pszczółka Maja – i wielu, wielu innych bajkowych bohaterów.

A zebrali się po to, aby wystąpić w X już Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych pt. „Witajcie w naszej bajce”. Powitała ich nie kto inny, jak Elza z Krainy Lodu – za którą przebrana była Kamila Łopusiewicz, dyrektorka Przedszkola Samorządowego nr 3, czyli Misia Uszatka, organizatora przeglądu.

Bliżej poznamy siebie i bajki

- Dziś, dzięki temu przeglądowi bliżej poznamy nasze przedszkola i żłobek. W tym roku obchodzimy podwójne święto, 10-lecie naszego przeglądu i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas dzisiejszych występów również będziemy o tym pamiętać – podkreśliła K. Łopusiewicz.

Swoim patronatem przegląd objął burmistrz Tomasz Ciszewicz. Zachęcał młodych artystów do pięknych występów. – Warto dziś zaprezentować się najpiękniej jak potraficie, zatańczyć, zaśpiewać, zagrać. Sam się zastanawiam parząc na Was, jakie bajki opowiecie, ale myślę, że dowiemy się tego podczas przedstawień – mówił T. Ciszewicz. Życzył dobrej zabawy i obiecał mocne brawa wszystkim występującym.

przeglad teatrzykow_2

Małych aktorów oklaskiwali również Mariusz Olejniczak, przewodniczący Rady Miejskiej i Sabina Matkowska, kierownik Biura Spraw Społecznych słubickiego Urzędu Miejskiego. A także dyrektorzy wszystkich słubickich przedszkoli, nauczyciele, rodzice i dziadkowie. Aula była wypełniona niemal do ostatniego miejsca.

Wiosennie, bajkowo, wesoło

Na scenie kolejno zaprezentowały się wszystkie przedszkola ze Słubic oraz przedszkole z Cybinki. A przegląd rozpoczęli najmłodsi – czyli dzieci ze słubickiego Żłobka Bajka. Żywiołowo zatańczyły na scenie układ przygotowany do kilku piosenek z ulubionych bajek, ich przedstawienie nosiło tytuł „Żłobkowe opowieści”. Dzieci przygotowały Edyta Briżaniow i Aniela Sawicka.

Po nich wystąpiły sześciolatki Bajkowego Przedszkola w Cybince (opiekunka Edyta Szymczak). Maluchy zaprezentowały przedstawienie pt. „W świecie baśni i bajek”. Potem po kolei na scenie pojawiały się słubickie przedszkola. Zaczęła grupa teatralna „Mimimki” z Jarzębinki w Słubicach ze sztuką „To my”, którą do występu przygotowała Marzanna Ossowska.

Prywatka z Misiem Uszatkiem

Następnie sceną zawładnęły dzieci z kółka teatralnego z Pinokio, którymi opiekują się Katarzyna Bartosz oraz Iwona Nowaczewska. Dzieci wykonały przedstawienie pt. „Witajcie w naszym przedszkolu”. A na „Prywatkę u Misia Uszatka” zaprosiła grupa 5-letnich Pszczółek z przedszkola Miś Uszatek, ćwicząca z Elżbietą Lipicz i Grażyną Mścisz. Wspierała ich Natalia Dumas.

przeglad teatrzykow_3

Tegoroczny przegląd teatrzyków zakończyła grupa teatralna z grupy Krasnale i Bystre jeże z przedszkola Krasnal Hałabała przedstawieniem „O Wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie”. Dzieci przygotowały: Aneta Kolińska, Małgorzata Korecka, Izabela Szczepanik i Grażyna Orłowska.

Na imprezie obecny był również sam Miś Uszatek, który chętnie opowiadał dzieciom, co u niego słychać. Co ważne, wszystkie przedszkola otrzymały dyplomy, podziękowania i nagrody – przygotowano ich bardzo, bardzo dużo. Upominki te zostały zakupione dzięki pomocy licznych sponsorów oraz Rady Rodziców z „Misia Uszatka”.

Więcej zdjęć z imprezy na stronie Przedszkola Miś Uszatek - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama