Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Frans Timmermans zaprasza na rozmowy o Europie

Młodzieży, jesteście zainteresowani przyszłością Europy? Macie swoje pomysły, jak powinna wyglądać? Chcecie o tym porozmawiać? Wasze zdanie chce poznać pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. I zaprasza na otwartą dyskusję.

Dzień Europy
W maju 2019 roku odbędą się kolejne wybory do Parlamentu Europejskiego, a na rok przed tym wydarzeniem Komisja Europejska chce poznać zdanie obywateli UE na temat jej przyszłości czy demokracji w Europie. Dlatego zaprasza na Dialog Obywatelski pt. „Demokracja polega na zaangażowaniu".

24 maja we Frankfurcie z polskimi i niemieckimi studentami - a także ze wszystkimi chętnymi - spotka się Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. Jego współprelegentami będą: Stefan Ludwig, Minister Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów Kraju Związkowego Brandenburgii, i Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

„Jak Europa wpływa na moje codzienne życie? Co sprawia, że jesteśmy razem w Europie? Jak Unia Europejska powinna ewoluować? W jakich obszarach UE powinna mieć więcej uprawnień? W jaki sposób mogę uczestniczyć?” – takie pytania stawiają organizatorzy tego spotkania. A są nimi: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Berlinie wraz z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu, we współpracy z Punktami Informacji Europe Direct we Frankfurcie nad Odrą, Poznaniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

- Dołącz do nas i dyskutuj na temat twojej wizji przyszłości Unii Europejskiej – zachęcają.

Jak będzie przebiegało spotkanie? Rozpocznie się o poczęstunkiem o 18. Od 18.30 trwać będzie „giełda informacji”, na której niemieccy i polscy studenci zaprezentują swoje pytania i życzenia dla Unii Europejskiej. O 19.30 rozpocznie się Dialog Obywatelski, którego zakończenie przewidziano na godz. 21. Ale to nie koniec. Do godz. 22. będzie trwał koktajl, podczas którego będzie można w kuluarach rozmawiać z prelegentami i pozostałymi uczestnikami spotkania.

Podczas wydarzenia będzie zapewnione tłumaczenie symultaniczne polsko-niemieckie (istnieje możliwość zadawania pytań w dwóch językach).

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować poprzez internetowy formularz. Liczba miejsc ograniczona. Termin zgłoszeń upływa 23 maja.

Termin: 24.05.2018, godz. 18. Miejsce: Kulturbahnhof, Frankfurt. ZOBACZ MAPĘ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama