Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Frans Timmermans zaprasza na rozmowy o Europie

Młodzieży, jesteście zainteresowani przyszłością Europy? Macie swoje pomysły, jak powinna wyglądać? Chcecie o tym porozmawiać? Wasze zdanie chce poznać pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. I zaprasza na otwartą dyskusję.

Dzień Europy
W maju 2019 roku odbędą się kolejne wybory do Parlamentu Europejskiego, a na rok przed tym wydarzeniem Komisja Europejska chce poznać zdanie obywateli UE na temat jej przyszłości czy demokracji w Europie. Dlatego zaprasza na Dialog Obywatelski pt. „Demokracja polega na zaangażowaniu".

24 maja we Frankfurcie z polskimi i niemieckimi studentami - a także ze wszystkimi chętnymi - spotka się Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. Jego współprelegentami będą: Stefan Ludwig, Minister Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów Kraju Związkowego Brandenburgii, i Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

„Jak Europa wpływa na moje codzienne życie? Co sprawia, że jesteśmy razem w Europie? Jak Unia Europejska powinna ewoluować? W jakich obszarach UE powinna mieć więcej uprawnień? W jaki sposób mogę uczestniczyć?” – takie pytania stawiają organizatorzy tego spotkania. A są nimi: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Berlinie wraz z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu, we współpracy z Punktami Informacji Europe Direct we Frankfurcie nad Odrą, Poznaniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

- Dołącz do nas i dyskutuj na temat twojej wizji przyszłości Unii Europejskiej – zachęcają.

Jak będzie przebiegało spotkanie? Rozpocznie się o poczęstunkiem o 18. Od 18.30 trwać będzie „giełda informacji”, na której niemieccy i polscy studenci zaprezentują swoje pytania i życzenia dla Unii Europejskiej. O 19.30 rozpocznie się Dialog Obywatelski, którego zakończenie przewidziano na godz. 21. Ale to nie koniec. Do godz. 22. będzie trwał koktajl, podczas którego będzie można w kuluarach rozmawiać z prelegentami i pozostałymi uczestnikami spotkania.

Podczas wydarzenia będzie zapewnione tłumaczenie symultaniczne polsko-niemieckie (istnieje możliwość zadawania pytań w dwóch językach).

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować poprzez internetowy formularz. Liczba miejsc ograniczona. Termin zgłoszeń upływa 23 maja.

Termin: 24.05.2018, godz. 18. Miejsce: Kulturbahnhof, Frankfurt. ZOBACZ MAPĘ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama