Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Słubice i Rzepin dołożą do remontu drogi powiatowej z Nowych Biskupic

Coraz bliżej do długo wyczekiwanego remontu drogi Nowe Biskupice - Rzepin! Informowaliśmy już o tym, że powiat słubicki otrzymał środki z UE na jej modernizację. Jednak do realizacji tego projektu potrzebne są środki własne – dlatego gminy Słubice i Rzepin zdecydowały, że przekażą środki na ten cel.

droga rzepin

Przypomnijmy, powiat słubicki w sierpniu zeszłego roku złożył wniosek o dofinansowanie remontu drogi powiatowej prowadzącej od Nowych Biskupic do Rzepin, na której stan narzekało wielu kierowców. Wspólnie z sąsiednim niemieckim powiatem Odra-Szprewa nasi samorządowcy starali się o pozyskanie środków z programu INTERREG V 2014-2020. I to się udało.

W kwietniu partnerzy dowiedzieli się, że otrzymają w sumie około 3,3 mln euro na remont dwóch dróg po dwóch stronach granicy. Po stronie polskiej będzie to wspomniany odcinek o długości 8.7 km, a po stronie niemieckiej droga nr K6755 o długości 3.7 km.

Jednak każdy projekt wymaga wkładu własnego i żeby go zebrać, starosta słubicki poprosił o wsparcie włodarzy Rzepina i Słubic. Obie gminy zgodziły się partycypować w kosztach. Każda z nich przekaże równowartość 250 tys. zł euro, czyli nieco ponad 1 mln zł. Podobną kwotę ma wyłożyć również starostwo.

- Jest to wprawdzie zadanie powiatu słubickiego, ale mam świadomość jak wielu naszych mieszkańców korzysta z tej drogi. Dlatego podjąłem decyzję o partycypowaniu w kosztach tej inwestycji – mówi Tomasz Ciszewicz, burmistrz Słubic.

- Jest to najważniejsza droga powiatowa, alternatywa dla autostrady A2, droga najbardziej uczęszczana, a zarazem bardzo mocno zniszczona. Cieszę się, że udało się pozyskać środki na jej remont, najwyższy już na to czas – tłumaczy Sławomir Dudzis, burmistrz Rzepina.

Starosta podziękował burmistrzom za przychylność i podkreślił, że droga ta ma duże znaczenie strategiczne, gospodarcze i turystyczne w układzie komunikacyjnym pogranicza.

Na chwile obecne nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie rozpocznie się remont. Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama