Słubice: 21 października 2018   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
reklama
reklama

Koło PZW nr 2 wyłoniło spiningowych mistrzów

Wędkarze ze słubickiego koła PZW nr 2 początek maja spędzili bardzo pracowicie – rywalizowali w spiningowych mistrzostwach koła, które odbyły się w dwóch turach. Komu udało się złowić taaakie ryby?

prezes placzkowski

I tura zawodów odbyła się 1 maja. Tym razem wędkarze spotkali się w Rybocicach nad Odrą. Na „starcie” stanęło 36 osób, z czego 5 to były panie. Niestety, pogoda tego dnia przywitała wędkarzy deszczem. - Ale cóż tam deszcz dla tak zaangażowanej i zahartowanej w wędkarskim boju ekipie – relacjonuje Bohdan Hryniewicz, sekretarz koła.

Udany początek prezesa

Na pierwszego „szczęśliwca” nie trzeba było długo czekać. Był nim sam prezes koła Ryszard Płaczkowski, który zjawił się dwoma boleniami o łącznej wadze 4190 g. Zgarnął jeszcze punkty za czas i dzięki temu stał się pierwszym faworytem do zwycięstwa w I turze. Kolejny zgłosił się Przemysław Wolański pokazując szczupaka i dwa klenie o łącznej wadze 2980 g.

Do końca wyznaczonego czasu wszyscy uczestnicy zawodów zameldowali się przy stanowisku sędziowskim. Na 31 startujących, 16 zgłosiło się do wagi z rybą. Potem przyszedł czas na posiłek i rozmowy, a po nich – na ogłoszenie wyników.

Wśród pań wymiarową rybę złowiła jedynie Stefania Karbowiak. - Pozostałe panie miały trochę mniej szczęścia, ale zapewniały, że w II turze postarają się o lepszą skuteczność – opowiada B. Hryniewicz. Ostatecznie w pierwszej turze najlepszy okazał się wspomniany Ryszard Płaczkowski, a kolejne miejsca zajęli Jan Konieczny i Przemysław Wolański.

Drugie starcie rozstrzygnęło

Po dwóch tygodniach wędkarze spotkali się ponownie. Miejscem ich zmagań była znowu Odra, ale w tym razem w Kolonii Lubusz. W II turze mistrzostw wystartowało 22 seniorów i 2 panie. I tu były niespodzianki i przetasowania.

Zaszczytny tytuł spinningowego mistrza koła PZW nr 2 na rok 2018 wywalczył Jan Konieczny, wicemistrzem został Robert Bryszak, drugim wicemistrzem – Przemysław Wolański, a na 4 miejscu uplasował się Ryszard Płaczkowski, który tak udanie łowił w pierwszej odsłonie zawodów. Kolejne miejsca zajęli: Zbigniew Adamki, Dariusz Krakowiak, Adam Szumski, Mateusz Ozimkowski, Tomasz Sawrasewicz i Krzysztof Wroniewicz.

Ale nie tylko panowie odebrali nagrody i tytuły, wśród walczących „na wędki” były także panie. Mistrzynią koła PZW nr 2 została Stefania Karbowiak, a wicemistrzynią Anna Hyży.

- Na mistrzów czekały okazałe puchary, medale, dyplomy i drobne wędkarskie upominki – relacjonuje B. Hryniewicz. Dekoracji dokonali Ryszard Chustecki, przedstawiciel Rady Powiatu Słubickiego, i oczywiście prezes koła Ryszard Płaczkowski.

Nasza redakcja również gratuluje sukcesów i życzy jeszcze więcej taaaakich ryb!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama