Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Koło PZW nr 2 wyłoniło spiningowych mistrzów

Wędkarze ze słubickiego koła PZW nr 2 początek maja spędzili bardzo pracowicie – rywalizowali w spiningowych mistrzostwach koła, które odbyły się w dwóch turach. Komu udało się złowić taaakie ryby?

prezes placzkowski

I tura zawodów odbyła się 1 maja. Tym razem wędkarze spotkali się w Rybocicach nad Odrą. Na „starcie” stanęło 36 osób, z czego 5 to były panie. Niestety, pogoda tego dnia przywitała wędkarzy deszczem. - Ale cóż tam deszcz dla tak zaangażowanej i zahartowanej w wędkarskim boju ekipie – relacjonuje Bohdan Hryniewicz, sekretarz koła.

Udany początek prezesa

Na pierwszego „szczęśliwca” nie trzeba było długo czekać. Był nim sam prezes koła Ryszard Płaczkowski, który zjawił się dwoma boleniami o łącznej wadze 4190 g. Zgarnął jeszcze punkty za czas i dzięki temu stał się pierwszym faworytem do zwycięstwa w I turze. Kolejny zgłosił się Przemysław Wolański pokazując szczupaka i dwa klenie o łącznej wadze 2980 g.

Do końca wyznaczonego czasu wszyscy uczestnicy zawodów zameldowali się przy stanowisku sędziowskim. Na 31 startujących, 16 zgłosiło się do wagi z rybą. Potem przyszedł czas na posiłek i rozmowy, a po nich – na ogłoszenie wyników.

Wśród pań wymiarową rybę złowiła jedynie Stefania Karbowiak. - Pozostałe panie miały trochę mniej szczęścia, ale zapewniały, że w II turze postarają się o lepszą skuteczność – opowiada B. Hryniewicz. Ostatecznie w pierwszej turze najlepszy okazał się wspomniany Ryszard Płaczkowski, a kolejne miejsca zajęli Jan Konieczny i Przemysław Wolański.

Drugie starcie rozstrzygnęło

Po dwóch tygodniach wędkarze spotkali się ponownie. Miejscem ich zmagań była znowu Odra, ale w tym razem w Kolonii Lubusz. W II turze mistrzostw wystartowało 22 seniorów i 2 panie. I tu były niespodzianki i przetasowania.

Zaszczytny tytuł spinningowego mistrza koła PZW nr 2 na rok 2018 wywalczył Jan Konieczny, wicemistrzem został Robert Bryszak, drugim wicemistrzem – Przemysław Wolański, a na 4 miejscu uplasował się Ryszard Płaczkowski, który tak udanie łowił w pierwszej odsłonie zawodów. Kolejne miejsca zajęli: Zbigniew Adamki, Dariusz Krakowiak, Adam Szumski, Mateusz Ozimkowski, Tomasz Sawrasewicz i Krzysztof Wroniewicz.

Ale nie tylko panowie odebrali nagrody i tytuły, wśród walczących „na wędki” były także panie. Mistrzynią koła PZW nr 2 została Stefania Karbowiak, a wicemistrzynią Anna Hyży.

- Na mistrzów czekały okazałe puchary, medale, dyplomy i drobne wędkarskie upominki – relacjonuje B. Hryniewicz. Dekoracji dokonali Ryszard Chustecki, przedstawiciel Rady Powiatu Słubickiego, i oczywiście prezes koła Ryszard Płaczkowski.

Nasza redakcja również gratuluje sukcesów i życzy jeszcze więcej taaaakich ryb!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama