Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Czy na „Moskwie” będą światła? Mieszkańcy piszą petycję do burmistrza

Niedawno pisaliśmy o inicjatywie jednego z mieszkańców Słubic, który poruszył problem braku sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Jagiełły. Sprawa nabrała rozpędu i jest już jej dalsza część. Właśnie powstała petycja do burmistrza i rozpoczęła się zbiórka podpisów wśród mieszkańców.

skrzyzowanie moskwa

W sprawie niebezpiecznego skrzyżowania, na którym dochodzi do wielu stłuczek i niebezpiecznych sytuacji (o których nie raz pisaliśmy) wypowiedziało się wielu naszych czytelników. Czy jest tam potrzebna sygnalizacja świetlna, czy może inne rozwiązanie? Czy warto w tej sprawie szykować petycję do Urzędu Miejskiego?

Dyskusja była gorąca, pomysłów na poprawę bezpieczeństwa w tamtym miejscu pojawiło się kilka. Niektórzy zawracali uwagę, że warto rozważyć budowę ronda, inni pisali nawet o… odebraniu koncesji na alkohol pobliskiemu sklepikowi - po to, żeby jego klienci nie przechodzili przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Wiele osób wskazywało, że po niedawnym remoncie drogi i zastąpieniu nawierzchni brukowej asfaltem, kierowcy jeżdżą tędy zdecydowanie za szybko. Problemem jest też wysoki żywopłot wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja, zza którego mogą wybiec dzieci mieszkające w sąsiednich blokach.

Ale zdecydowanie najwięcej głosów w dyskusji wskazywało na konieczność budowy świateł. Podobnie w sondzie, którą uruchomiliśmy na naszej stronie internetowe. Na dzień 14 maja ponad 60% głosującej opowiedziało się za tym, żeby na skrzyżowaniu stanęła sygnalizacja, a 18%, żeby zamienić je w rondo.

W związku z tym inicjator całej akcji, Paweł Mochnacz, przygotował petycję do burmistrza Tomasza Ciszewicza. Prosi w nim o instalację sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Konstytycji 3 Maja z ul. Władysława Jagiełly i Mieszka I, sugerując jednocześnie, żeby była ona wyposażona w system monitorujący natężenie ruchu i włączać odpowiednie światło w tzw. „locie”.

Pomysłodawcy tego rozwiązania zwracają się również z prośbą do osób, które zamierzają w tym roku kandydować na stanowisko burmistrza Słubic i do rady miejskiej, aby poparły ich pomysł zmian na tym skrzyżowaniu.

Treść petycji można zobaczyć poniżej. Każdy, kto chce ją podpisać, proszony jest o kontakt z Pawłem Mochnaczem. Kontakt przez profil facebookowy lub grupę Nowe Słubice.

petycja swiatla
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama