Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

W Cybince powstanie Plac Kultury

Nie tylko remont głównej drogi zmienia Cybinkę. Mieszkańcy wkrótce będą mogli korzystać z nowych chodników i pójść nimi na Plac Kultury – władze gminy podpisały umowę o dofinansowanie na budowę nowego miejsca służącego wypoczynkowi i rekreacji.

podpisanie cybinka

Ta wiadomość ucieszyła wielu mieszkańców Cybinki. 11 maja wicemarszałek województwa lubuskiego Stanisław Tomczyszyn oraz prezes i wiceprezes cybińskiego stowarzyszenia "Kreatywna Kultura", Ewelina Skórska i Monika Cieślarczyk, przy udziale burmistrza Marka Kołodziejczyka, podpisali umowę o dofinansowanie nowej inwestycji w mieście. A będzie to Plac Kultury.

Na co dzień miejsce to ma służyć wypoczynkowi i rekreacji mieszkańców. I to właśnie na nowym placu będą odbywać się miejskie imprezy. Zostanie tam zbudowana nowa fontanna chodnikowa, staną ławki, a cały plac zostanie wyłożony kostką i połączony z ul. Cmentarną. Tak wygląda plan inwestycji.

POBIERZ DOKUMENT

Budowa zostanie w całości dofinansowana ze środków unijnych, a konkretnie Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość tej inwestycji to ponad 292 tys. złotych.

A to być jeszcze może nie koniec dobrych wiadomości z Cybinki. - Lada moment będzie wiadomo czy w gminie powstanie siłownia na hali sportowej, projekt jest już na ostatnim etapie oceny, czekamy z niecierpliwością – czytamy na stronie gminy Cybinka. - Wreszcie w Cybince coś się dzieje, oby tak dalej – piszą w komentarzach mieszkańcy.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama