Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

W Cybince powstanie Plac Kultury

Nie tylko remont głównej drogi zmienia Cybinkę. Mieszkańcy wkrótce będą mogli korzystać z nowych chodników i pójść nimi na Plac Kultury – władze gminy podpisały umowę o dofinansowanie na budowę nowego miejsca służącego wypoczynkowi i rekreacji.

podpisanie cybinka

Ta wiadomość ucieszyła wielu mieszkańców Cybinki. 11 maja wicemarszałek województwa lubuskiego Stanisław Tomczyszyn oraz prezes i wiceprezes cybińskiego stowarzyszenia "Kreatywna Kultura", Ewelina Skórska i Monika Cieślarczyk, przy udziale burmistrza Marka Kołodziejczyka, podpisali umowę o dofinansowanie nowej inwestycji w mieście. A będzie to Plac Kultury.

Na co dzień miejsce to ma służyć wypoczynkowi i rekreacji mieszkańców. I to właśnie na nowym placu będą odbywać się miejskie imprezy. Zostanie tam zbudowana nowa fontanna chodnikowa, staną ławki, a cały plac zostanie wyłożony kostką i połączony z ul. Cmentarną. Tak wygląda plan inwestycji.

POBIERZ DOKUMENT

Budowa zostanie w całości dofinansowana ze środków unijnych, a konkretnie Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość tej inwestycji to ponad 292 tys. złotych.

A to być jeszcze może nie koniec dobrych wiadomości z Cybinki. - Lada moment będzie wiadomo czy w gminie powstanie siłownia na hali sportowej, projekt jest już na ostatnim etapie oceny, czekamy z niecierpliwością – czytamy na stronie gminy Cybinka. - Wreszcie w Cybince coś się dzieje, oby tak dalej – piszą w komentarzach mieszkańcy.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama