Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

W Dzień Europy Zefir wypłynie z Frankfurtu

Planowaliście w Dzień Europy wybrać się w europejski rejs po Odrze? Zefir wypłynie z portu we Frankfurcie, a nie jak wstępnie planowano ze Słubic. Jest to spowodowane niskim stanem wody. Ale atrakcje pozostają te same!

Zefir Słubice

W Dzień Europy, czyli 9 maja, Zefir wyruszy w trzy szczególne rejsy o tematyce europejskiej, połączone z muzyką, sztuką i quizem wiedzy na temat Europy, oczywiście z nagrodami. O rejsach, które organizują Fundacja na rzecz Collegium Polonicum i polskie przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, pisaliśmy już wcześniej.

Ale organizatorzy informują, że nastąpiła ważna zmiana – Zefir wyruszy w rejsy z Frankfurtu, a nie ze Słubic. Powodem jest zbyt niski stan wody w Odrze, który uniemożliwia statkowi zawinięcie do słubickiej mariny.

Godziny rozpoczęcia rejsów pozostają bez zmian: 15, 16 i 17. O muzyczną oprawę podróży zadbają chóry: Adoramus i dziecięcy Singing All Together. W programie nie zabraknie oczywiście Ody do Radości w obu językach – oraz dodatkowych niespodzianek, które szykują muzycy.

Młodsi uczestnicy podczas rejsu stworzą nietypową galerię sztuki, namalują obrazy inspirowane dziełami znanych mistrzów europejskich. A wszyscy będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy na tematy dotyczące Europy. Dobre odpowiedzi będą nagradzane atrakcyjnymi gadżetami.

Żeby wziąć udział w rejsie, należy się wcześniej zgłosić. Kontakt pod nr tel. 61 82 96 878 lub 884 309 488. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejs jest bezpłatny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama