Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Strażacy obchodzili swoje święto

Na co dzień ciężko pracują – 4 maja obchodzili swoje święto. O Międzynarodowym Dniu Strażaka pamiętano również w Słubicach. Podczas obchodów strażacy usłyszeli wiele słów podziękowań za ich ciężką pracę, odebrali wyróżnienia, awanse i odznaczenia.

swieto strazy

Statystyki mówią, że 95% Polaków pozytywnie ocenia pracę straży pożarnej, a strażakom ufa aż 97% – i jest to najwyższy wynik spośród wszystkich zbadanych zawodów. Nic dziwnego, ich codzienna praca jest trudna, pełna wyzwań i niebezpieczeństw. Nie raz pisaliśmy o wymagających akcjach, w jakich brali udział zarówno strażacy zawodowi, jak i ochotnicy z naszego powiatu. 4 maja była okazja do tego, aby podziękować im za ich zaangażowanie.

Uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka rozpoczęła msza św. w kościele Ducha Świętego w Słubicach. Po niej strażacy i ich goście zebrali się na placu przed siedzibą słubickiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

- Niech fakt, że wasza nieoceniona praca przynosi naszym mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, daje wam satysfakcję. Swój mundur noście z dumą, a z każdej akcji wracajcie szczęśliwie do swoich bliskich – przekazał strażakom starosta Marcin Jabłoński, który jednocześnie jest prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP.

Komendant Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Wojciech Śliwiński pamiętał również o strażakach ochotnikach. Podkreślał ważną rolę, jaką pełnią. - My łączymy potrzebę serca z zarobkowaniem, mamy pracę i robimy to, co kochamy, a nasi koledzy druhowie robią to tylko z potrzeby serca, to jest zajecie, które realizują w czasie wolnym. Życzyłbym tego, żeby te płonące serca im nie gasły, by gasili pożary, a nie swoje zaangażowanie – mówił w przemówieniu.

W uroczystości na placu przed komendą wzięli udział również zastępca lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Janusz Drozda oraz szefowie gmin powiatu słubickiego, którzy są prezesami gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wyrazy uznania za trudną i odpowiedzialną służbę należą się wszystkim strażakom bez wyjątku, ale podczas uroczystości niektórzy z nich otrzymali wyróżnienia, nagrody i awanse. Podziękowano również osobom zasłużonym w działalności na rzecz pożarnictwa.

swieto strazy_2

To jednak nie wszystko – były w trakcie uroczystości mieliśmy też akcenty artystyczne. Strażacy podsumowali konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą „Straż pożarna wczoraj i dziś na przestrzeni stulecia niepodległości". Autorzy najlepszych prac otrzymali wyróżnienia i nagrody rzeczowe, a ich prace można było podziwiać na specjalnie przygotowanej wystawie.

A od godz. 13 na gości czekała nie lada atrakcja, która zawsze wzbudza duże zainteresowanie, czyli tzw. dzień otwarty. Każdy, kto chciał, mógł zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponują nasi strażacy, a najmłodsi chętnie brali udział w atrakcjach pożarniczych, jakie specjalnie dla nich przygotowali strażacy.

Nasza redakcja również przyłącza się do życzeń – przede wszystkim bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także satysfakcji z wykonywanej pracy i świadomości, jak bardzo jesteście potrzebni. O tym jak bardzo, niech świadczy fakt, że tuż przed zakończeniem uroczystości, strażacy zostali wezwani do kolejnej interwencji.

---

Zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Słubicach. Więcej fotek TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama