Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Skrzyżowanie na "Moskwie" - czy potrzebne są światła?

Czy potrzebna jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Jagiełły? Czy takie rozwiązanie poprawiłoby bezpieczeństwo w tym miejscu? W internecie trwa gorąca dyskusja, a jeden ze słubiczan chce przygotować petycję do urzędników. I pyta, co Wy na to?

skrzyzowanie moskwa

Na krzyżówce ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Jagiełły nie raz dochodziło już do wielu stłuczek i niebezpiecznych sytuacji. O wielu z nich mieliśmy okazję pisać. To tam w lipcu 2015 roku zginęła rowerzystka. Skrzyżowanie jest jednym z tych newralgicznych miejsc, gdzie ruch jest duży zwłaszcza rano, gdy rodzice uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 odwożą swoje pociechy.

Czy sygnalizacja świetlna pomogłaby zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu? Słubiczanin Paweł Mochnacz planuje złożyć petycję w tej sprawie do Urzędu Miejskiego, ale zanim ją przygotuje, chce poznać opinie innych mieszkańców. Zapytał o to na jednym z forów internetowych.

Niektórzy z tych, którzy już wypowiedzieli się na ten temat, zwracają uwagę, że lepsze byłoby w tym miejscu rondo – ale być może jest tam za mało miejsca na jego budowę. Pomysł postawienia świateł spodobał się m.in. Markowi Walczakowi, który prowadzi prywatne pogotowie ratunkowe i temat problemów komunikacyjnych nie jest mu obcy. - Na 100 % musi tam być. Tam poruszają się nasze pociechy. To trafiony pomysł – podsumował.

Głos w dyskusji zabrał Bartosz Lutycz, zarządca nieruchomości, który poinformował, że pisał już w tej sprawie do burmistrza. Nie tylko w imieniu mieszkańców okolicznych budynków, ale także swoim, jako rodzica dwójki dzieci uczęszczających do SP2. Pismo dotyczyło wykonania monitoringu. Na razie wciąż czeka na odpowiedź.

Dlaczego wnioskował akurat o monitoring? - Świadomość, że obszar jest monitorowany, może wpłynąć na potencjalne niebezpieczne zachowani lub ewentualnie pomóc w ukaraniu winnych ryzykownych zachowań – uważa B. Lutycz.

Z kolei inny komentujący, Krzysztof Szurko, zwrócił uwagę, że warto by było dodać to miejsce do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. - W pierwszej kolejności należałoby zlikwidować w bezpośrednim obrębie skrzyżowania miejsca parkingowe, na i przy chodnikach, tak aby zwiększyć widoczność w obrębie tego skrzyżowania – uważa.

A Wy jakie macie zdanie? Sygnalizacja świetlna, monitoring, a może jeszcze jakieś inne rozwiązanie? Zapraszamy także do głosowania w naszej sondzie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama