Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Ruszył nabór do straży granicznej

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonariuszy. Służba w tej formacji zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem, w ubiegłych latach o jedno miejsce ubiegało się kilkunastu kandydatów. Jak będzie teraz?

Straż Graniczna

W 2018 roku Nadodrzański Oddział Straży Granicznej planuje przyjęcie 60 nowych osób (w zeszłym roku szeregi oddziału zasiliło 50 nowych funkcjonariuszy).

Szukamy ludzi młodych, ambitnych, chcących zdobywać nowe doświadczenia. W zamian oferujemy szeroką ofertę szkoleń, możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii oraz we Włoszech) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. w Macedonii – zachęca Rafał Potocki, rzecznik komendanta NoOSG.

Dodaje, że funkcjonariusze nadodrzańskiego oddziału pełnią służbę w trzech województwach: lubuskim, wielkopolskim oraz dolnośląskim. Ważnym na miejsce na mapie działań pograniczników są Słubice oraz Świecko, gdzie nie tylko przebiega najważniejszy szlak komunikacyjny między Polską a Europą Zachodnią, ale działa także Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych.

Jakie warunki musi spełnić osoba, która chce zostać funkcjonariuszem SG? Musi być obywatelem polskim, nie może być karana oraz musi posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Ważne, aby była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby. A to jest sprawdzane podczas kilkuetapowej procedury, obejmującej m.in. rozmowę kwalifikacyjną, testy psychologiczne, badanie wariografem, a także testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej.

Tych, którzy pozytywnie zaliczą wszystkie etapy i zostaną przyjęci, czeka trwające 3,5 miesiąca szkolenie podstawowe, następnie miesięczna praktyka i 3-miesięczne szkolenie podoficerskie. Ilu z nich trafi do Świecka? Nie jest to ściśle określone. Nowi funkcjonariusze będą przyjmowani do poszczególnych placówek w zależności od potrzeb kadrowych.

Szczegóły można znaleźć na stronie: www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama