Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Będą nowe wybory w spółdzielni. Członkowie rady nadzorczej złożyli mandaty
reklama
reklama

Będą nowe wybory w spółdzielni. Członkowie rady nadzorczej złożyli mandaty

Wygląda na to, że czeka nas dalszy ciąg sagi o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. wstrzymał wykonanie niedawnej uchwały w sprawie wyborów do rady nadzorczej. Jej członkowie zgodnie złożyli rezygnację, a spółdzielców czekają… kolejne wybory.

nowa rada2

Wstrzymanie uchwały to efekt skargi jaką do sądu złożyli wybrana jeszcze w grudniu na prezesa spółdzielni Monika Murańka oraz członkowie poprzedniej rady Stefan Maliczak i Edward Niedużak (z powództwem wystąpiła jeszcze Janina Maliczak).

Decyzja sądu oznacza de facto zablokowanie możliwości działania rady nadzorczej, dlatego 23 kwietnia jej członkowie postanowili złożyć mandaty w celu umożliwienia jej ponownego wyboru. Dlaczego podjęli taką decyzję?

- Postanowienie sądu w żadnej mierze nie wynikało ze sposobu działania rady, ale z błędnego obliczenia terminu do zwołania wolnego zgromadzenia członków przez zarząd spółdzielni o jeden dzień - czytamy w specjalnie wydanym oświadczeniu. Jego pełna treść poniżej.

ZOBACZ TREŚĆ OŚWIADCZENIA

Nowe wybory do rady nadzorczej mają odbyć się w czerwcu tego roku podczas zwyczajnego zgromadzenia wszystkich członków spółdzielni. Na tym spotkaniu ma być przyjęty także nowy statut spółdzielni.

Do sprawy będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama