Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Podpowiedzą młodym jaką wybrać szkołę i zawód

Kim zostać w przyszłości, jaki zawód wybrać? Jedni wiedzą o tym od dziecka, innym trudno wybrać… Gimnazjalistom, przed którymi pierwsze życiowe decyzje już niedługo pomóc może I Powiatowy Festiwal Zawodów. To okazja do poznania ofert szkół ponadgimnazjalnych i poznania przedstawicieli konkretnych zawodów.

Targi Edukacji i Pracy

Wszystkie powiatowe szkoły ponadgimnazjalne w jednym miejscu, do tego możliwość porozmawiania z przedstawicielami różnych zawodów – to czeka na gimnazjalistów podczas I Powiatowego Festiwalu Zawodów, który odbędzie się 24 kwietnia w Collegium Polonicum. W tym tygodniu zmagają się z zadaniami egzaminacyjnymi, a niedługo przed nimi poważne decyzje, związane z wyborem przyszłej szkoły, a także zawodu, jaki chcą wykonywać.

- Serdecznie zapraszam nie tylko gimnazjalistów, ale również ich rodziców. Będzie to dobra okazja do tego, żeby porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami szkół, a także dowiedzieć się więcej o wybranych zawodach – mówi Agnieszka Zwierzchaczewska z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Słubicach. Organizatorem tego wydarzenia jest również powiat słubicki, wszystko w ramach projektu modernizacji kształcenia zawodowego.

A co przygotowano dla uczniów gimnazjum? W części pierwszej festiwalu (w godz. 9-11) będzie można zapoznać się z ofertą słubickich placówek: Zespołu Szkół Licealnych, Zespołu Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz nowo powstałego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Swoją ofertę przedstawią również reprezentanci Technikum Leśnego w Starościnie i Zespołu Szkół w Rzepinie.

W części drugiej uczestnicy (w godz. 11.30-12.30) wysłuchają wykładów, prelekcji i wezmą udział w warsztatach w salach wykładowych. Będą mogli dowiedzieć się konkretnie, na czym polega praca np. spedytora, informatyka, dietetyka, ekonomisty czy mechanika – czyli tych zawodów, w których kształcą powiatowe szkoły.

Termin: 24.04.2018, godz. 9:00. Miejsce: Collegium Polonicum, Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama