Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

Podpowiedzą młodym jaką wybrać szkołę i zawód

Kim zostać w przyszłości, jaki zawód wybrać? Jedni wiedzą o tym od dziecka, innym trudno wybrać… Gimnazjalistom, przed którymi pierwsze życiowe decyzje już niedługo pomóc może I Powiatowy Festiwal Zawodów. To okazja do poznania ofert szkół ponadgimnazjalnych i poznania przedstawicieli konkretnych zawodów.

Targi Edukacji i Pracy

Wszystkie powiatowe szkoły ponadgimnazjalne w jednym miejscu, do tego możliwość porozmawiania z przedstawicielami różnych zawodów – to czeka na gimnazjalistów podczas I Powiatowego Festiwalu Zawodów, który odbędzie się 24 kwietnia w Collegium Polonicum. W tym tygodniu zmagają się z zadaniami egzaminacyjnymi, a niedługo przed nimi poważne decyzje, związane z wyborem przyszłej szkoły, a także zawodu, jaki chcą wykonywać.

- Serdecznie zapraszam nie tylko gimnazjalistów, ale również ich rodziców. Będzie to dobra okazja do tego, żeby porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami szkół, a także dowiedzieć się więcej o wybranych zawodach – mówi Agnieszka Zwierzchaczewska z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Słubicach. Organizatorem tego wydarzenia jest również powiat słubicki, wszystko w ramach projektu modernizacji kształcenia zawodowego.

A co przygotowano dla uczniów gimnazjum? W części pierwszej festiwalu (w godz. 9-11) będzie można zapoznać się z ofertą słubickich placówek: Zespołu Szkół Licealnych, Zespołu Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz nowo powstałego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Swoją ofertę przedstawią również reprezentanci Technikum Leśnego w Starościnie i Zespołu Szkół w Rzepinie.

W części drugiej uczestnicy (w godz. 11.30-12.30) wysłuchają wykładów, prelekcji i wezmą udział w warsztatach w salach wykładowych. Będą mogli dowiedzieć się konkretnie, na czym polega praca np. spedytora, informatyka, dietetyka, ekonomisty czy mechanika – czyli tych zawodów, w których kształcą powiatowe szkoły.

Termin: 24.04.2018, godz. 9:00. Miejsce: Collegium Polonicum, Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama