Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Pola Nadziei 2018 (foto)

Niedawno żółte, papierowe żonkile rozdawały słubiczanom przedszkolaki. A 16 kwietnia w pomoc dla Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo zaangażowali się uczniowie szkół. W zamian za datek do puszki można było dostać od nich pięknego żonkila.

Pola Nadziei 2018

Choć pogoda w tym roku nie dopisała, wolontariusze ruszyli w miasto pełni zapału… i z naręczami żółtych żonkili. To tradycyjna już wiosenna akcja - Pola Nadziei. Wolontariusze hospicjum im. Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo, wspomagani przez uczniów słubickich szkół, najpierw zebrali żółte kwiaty, które jesienią zostały zasadzone na terenie parafii pw. Ducha Świętego.

Uroczysta inauguracja akcji pod przewodnictwem ks. Marcina Majewskiego oraz szefa słubickiego hospicjum Przemysława Szewielińskiego odbyła się równo w południe na placu przed kościołem. Pobłogosławieni przez księdza młodzi wolontariusze wyruszyli „w miasto”.

Napotykani przez nich słubiczanie chętnie zatrzymywali się i wrzucali do puszek datki. A w podziękowaniu otrzymywali oczywiście żółte żonkile. I uśmiech wolontariuszy, których mimo kiepskiej pogody było aż kilkadziesiąt.

- W naszej akcji chodzi przede wszystkim o uwrażliwienie ludzi na potrzeby osób chorych i szerzenie idei działań opieki paliatywnej i hospicyjnej. Żonkil jest symbolem nadziei, przypomina o ludziach potrzebujących naszej pomocy i opieki. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli, wrzucając choćby przysłowiowy grosz. Każdy taki gest ma dla nas duże znaczenie – powiedział naszej redakcji P. Szewieliński.

A ile tych groszy udało się uzbierać? Dokładne wyniki poznamy po finale akcji, który odbędzie się 27 kwietnia. Tego dnia na gości będzie czekać również muzyczna niespodzianka - w auli Collegium Polonicum wystąpi zespół Raz Dwa Trzy – o czym już pisaliśmy. Już niedługo na naszej stronie będzie okazja zdobyć zaproszenia na ten koncert.

Poniżej fotorelacji z akcji Pola Nadziei 2018.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama