Słubice: 15 grudnia 2018   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Platforma Obywatelska szuka kandydata na burmistrza Słubic. Zadecydują prawybory
reklama
reklama

Platforma Obywatelska szuka kandydata na burmistrza Słubic. Zadecydują prawybory

Wybory samorządowe coraz bliżej. Kto będzie burmistrzem Słubic po jesiennym głosowaniu? Na razie znamy nazwisko tylko jednego kandydata. A lokalna PO planuje zorganizować wewnętrzne prawybory.

PO slubice

Według Państwowej Komisji Wyborczej wybory samorządowe powinny się odbyć między 17 października a 9 listopada. Nie ma jeszcze wyznaczonej dokładnej daty (zadecyduje o tym premier Mateusz Morawiecki), ale coraz częściej pojawiają się pytania o kandydatów na burmistrza. Ja na razie zamiar kandydowania na stanowisko włodarza Słubic oficjalnie ogłosił tylko Mariusz Dubacki, szef Nowoczesnej w powiecie słubickim, o czym niedawno pisaliśmy.

Ale inni politycy także rozmawiają o wyborach. Swoje stanowisko w tej sprawie po ostatnim zebraniu przekazał Zarząd Platformy Obywatelskiej Powiatu Słubickiego. I nie ma w nim na razie konkretnych nazwisk kandydatów. - Obecnie członkowie i sympatycy PO pracują nad najistotniejszymi punktami programu wyborczego, jakie naszym zdaniem powinny być przedstawione przez kandydata na przyszłego burmistrza Słubic – poinformował naszą redakcję Leszek Bajon, szef lokalnej PO.

A jakie kryteria powinien spełniać kandydat platformy? - Uważamy ze naszemu miastu potrzebny jest włodarz, który wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców i będzie pracował na rzecz poprawy bezpieczeństwa i komfortu ich życia. Kandydat na burmistrza Słubic nie powinien kandydować dla siebie, ale dla mieszkańców. Powinna go charakteryzować dojrzałość, odpowiedzialność, wiedza i doświadczenie. Naszemu miastu potrzebny jest kandydat z perspektywiczną wizją Słubic jako miasta transgranicznego i przyjaznego wszystkim mieszkańcom – czytamy w oświadczeniu zarządu PO.

ZOBACZ DOKUMENT

Okazuje się, że takich kandydatów PO ma w swoim środowisku kilku, dlatego ta jedna jedyna osoba zostanie wyłoniona w prawyborach. L. Bajon zaznacza, że zaprosi do nich również kandydatów z innych środowisk społecznych i politycznych. Dopiero po prawyborach członkowie słubickiej PO zdecydują o ewentualnych koalicjach, poparciu czy wystawieniu własnego kandydata.

W politycznych kuluarach wiele mówiło się, o tym, że kandydatem Platformy Obywatelskiej może być Tomasz Ciszewicz. Czy decyzja o przeprowadzeniu prawyborów oznacza, że PO na pewno nie poprze obecnie rządzącego burmistrza? - Wszystkie opcje jeszcze będą rozpatrywane, ale ze wskazaniem na własnego kandydata platformy - odpowiedział naszej redakcji Leszek Bajon.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama