Słubice: 21 kwietnia 2019   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Będą rozdawać żonkile w zamian za datki na hospicjum

W kwietniu tradycyjnie pomagamy podopiecznym hospicjum w ramach akcji „Pola nadziei”. W poniedziałek wolontariusze Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo zbiorą posadzone jesienią żonkile i rozdadzą je słubiczanom w zamian za dobrowolne datki. W akcji pomogą dzieci i młodzież.

Pola nadziei

Akcja "Pola nadziei" odbywa się już od kilku lat. Do tej pory kwiaty sadzono na terenie parafii pw. NMP Królowej Polski, ale jesienią ubiegłego roku po raz pierwszy cebulki żonkili trafiły do parafii pw. Ducha Świętego, o czym mieliśmy przyjemność pisać w naszym reportażu (ZOBACZ).

Minęły zimowe miesiące i natura przemieniła uśpione w ziemi cebulki w kwitnące kwiaty. 16 kwietnia zostaną one zabrane i rozdane mieszkańcom Słubic w zamian za dobrowolne datki na rzecz hospicjum.

Młodzi wolontariusze i ich opiekunowie spotkają się przed kościołem parafialnym równo o godzinie 12, a następnie grupami wyruszą na ulice miasta. Każdy, kto wspomoże potrzebujących i wrzuci do żółtej puszki przysłowiowy grosik, otrzyma od nich w podziękowaniu żonkila.

Ile uda się zebrać w tym roku? Będziemy śledzić akcję z naszym redakcyjnym obiektywem i poinformujemy naszych czytelników o wynikach zbiórki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama