Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Dziś rusza konferencja studenckich poradni prawnych

Przyszli prawnicy szkolą się z mediacji! Dziś w Collegium Polonicum rozpoczyna się XXIX Ogólnopolska Konferencja Studenckich Poradni Prawnych. Zjadą do nas studenci z całej Polski. Dodatkowo w tym roku słubicka poradnia świętuje 15 urodziny. Będziemy tam również z naszym obiektywem.

poradnia prawa_2

Studenci prawa, kierunku wspólnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Viadrina, którzy angażują się działalność studenckiej poradni prawa, dziś spotykają się z kolegami i koleżankami „po fachu”.

W Collegium Polonicum dziś rozpocznie się trzydniowa XXIX Ogólnopolska Konferencja Studenckich Poradni Prawnych. W murach Collegium Polonicum spotka się ok. 80 osób. Studenci prawa, przyszli adwokaci, radcy, sędziowie będą szkolić się z mediacji interdyscyplinarnej, która jest głównym tematem konferencji. Więcej o niej pisaliśmy w marcu, kiedy o działalności studenckiej poradni opowiadały naszej redakcji jej prezes Małgorzata Bitner oraz sekretarz Emilia Krawcewicz.

Nie zabraknie również uroczystego i miłego akcentu - oprócz wykładów, warsztatów i wymiany doświadczeń, podczas konferencji swoje 15 urodziny będzie świętować słubicka poradnia (o jubileuszu pisaliśmy szerzej w naszej poprzednij publikacji - ZOBACZ).

Konferencja rozpocznie się 13 kwietnia o godz. 16. Uczestników powitają prof. dr hab. Bożena Popławska, opiekun studenckiej poradni ze Słubic oraz dr Filip Czernicki, prezes Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Później przyjdzie czas na wykłady i warsztaty poświęcone mediacji. A po kolacji studenci zbiorą się w Witkacym na spotkaniu integracyjnym.

Jutrzejszy dzień to spotkanie z przedstawicielem GIODO, który wyjaśni uczestnikom zasady ochrony danych osobowych, oraz kolejne warsztaty z mediacji. A także wspólne zwiedzanie Słubic i Frankfurtu. Wieczorem odbędzie się bankiet z okazji 15 urodzin słubickiej poradni.

Niedziela to kolejny pracowity dzień dla studentów – dowiedzą się więcej o zastosowaniu mediacji w różnych obszarach prawa, np. w prawie karnym, publicznym, rodzinnym. Konferencja zakończy się podsumowaniem i wspólnym obiadem.

Nasza redakcja objęła to wydarzenie patronatem medialnym. Już teraz zapraszamy na naszą relację.

Szczegółowy program dostępny jest na facebookowej stronie wydarzenia. ZOBACZ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama