Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

W Kunowicach znaleziono niewybuchy

Nie dają o sobie zapomnieć pozostałości po II wojnie światowej. We wtorek odkrycie niewybuchów sparaliżowało centrum Frankfurtu, a dzień później na podobne znalezisko – ale już o znacznie mniejszej skali – natrafiono w Kunowicach.

niewybuch kunowice

Na niewybuch natrafiła ekipa budowlana prowadząca prace ziemne przy fundamentach jednego z domów powstających na ul. Łąkowej. O znalezisku powiadomiono policję. Zgłoszenie do dyżurnego wpłynęło około godz. 18. O całej sytuacji na gorąco informowaliśmy na naszym facebookowym profilu.

Prace oczywiście zostały wstrzymane. Na miejsce przybył patrol policji, który zabezpieczył miejsce zdarzenia i nie pozwalał nikomu zbliżyć się do feralnego znaleziska - okazały się nim pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej.

Do pomocy wezwano saperów z pobliskiego Krosna Odrzańskiego. Patrol przybył do Kunowic następnego dnia rano. Przy okazji jeden z okolicznych mieszkańców wskazał niewybuch w jeszcze jednym miejscu - okazał się nim granat, także z tego samego okresu. Żołnierze wydobyli oba i przewieźli je na poligon, gdzie niebezpieczne ładunki zostały zneutralizowane.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama