Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Porwany okazał się... poszukiwanym

To była akcja niczym z filmu sensacyjnego. Policja złapała bandytów, którzy wcześniej porwali innego mężczyznę wciągając go do samochodu. Ten nie miał jednak za wiele szczęście, bo uwolniony od porywaczy, trafił w ręce policji. Okazało się, że jest poszukiwany.

policja areszt_big

Wszystko rozgrało się 9 kwietnia w godzinach wieczornych w Siennie, jednej z wiosek na terenie powiatu słubickiego. Dyżury policji otrzymał zgłoszenie o porwaniu. Świadek zdarzenia powiedział, że pewien mężczyzna poprosił miejscowych o podwiezienie go samochodem. Gdy wszedł na jedną z posesji, wybiegły za nim dwie osoby, które pobiły go, wciągnęły siłą do Volkswagena Caddy i odjechały.

Słubiccy policjanci natychmiast przystąpili do działania. I nie tyko oni. Komendant wojewódzki insp. Jarosław Janiak zlecił utworzenie blokad na terenie całego województwa oraz ogłosił alarm dla antyterrorystów i policyjnych negocjatorów. W sprawę zaangażowali się również mundurowi z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku.

- Dzięki sprawnej akcji i informacji od mieszkanki Ośna Lubuskiego udało się nam namierzyć pojazd i zatrzymać podejrzanych już około 40 minut po zdarzeniu – mówi Magdalena Jankowska, rzeczniczka komendy w Slubicach. Auto zostało zatrzymane właśnie w Ośnie.

W środku były cztery osoby. Jedna z nich, 47-letni mężczyzna faktycznie poinformował policjantów, że został wbrew swojej woli wciągnięty do pojazdu. Policjanci uwolnili go i zatrzymali pozostałych - dwóch mężczyzn, z których jeden miał 27 a drugi 45 lat oraz 26-letnią kobietę. Wszyscy oni pochodzą z woj. wielkopolskiego.

Okazało się, że poszkodowany mężczyzna jest nietrzeźwy i nie posiada poważniejszych obrażeń. TO jednak nie wszystko, bo policyjne bazy danych wskazały, że jest poszukiwany przez wielkopolską policję. Został natychmiast zatrzymany.

- Policja prowadzi również wstępne czynności dotyczące niedoszłych porywaczy - pod kątem pozbawienia wolności, pobicia oraz zmuszania do określonych zachowań. Funkcjonariusze ustalili również, że prawdopodobnym motywem działania tych osób mogły być łączące ich sprawy finansowe – podsumowuje M. Jankowska.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama