Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Syryjki chciały do Niemiec – wpadły na granicy

Pogranicznicy ze Świecka zatrzymali dwie Syryjki, które nielegalnie przebywały w naszym kraju. Kobiety chciały dostać się do Niemiec. Pomagało im w tym dwóch mężczyzn: ich rodak oraz obywatel Afganistanu.

patrol wspolny

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia. Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali do kontroli wyjeżdżającego z naszego kraju osobowego Peugeota.

Podróżujące nim dwie kobiety przedstawiły hiszpańskie dowody osobiste. Mundurowi szybko zorientowali się, że dokumenty nie należą do nich i są kradzione. Okazało się, że kobiety kupiły je w Grecji od nieznajomej osoby. Chciały w ten sposób dotrzeć do Niemiec, gdzie planowały złożyć wniosek o przyznanie ochrony międzynarodowej

Funkcjonariusze szybko ustalili, że cudzoziemki są obywatelkami Syrii i nielegalnie przebywają w naszym kraju. Kobiety przyznały się do wszystkiego i dobrowolnie poddały karze. Jedna otrzymała karę sześciu a druga ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata próby.

To jednak nie wszystko, bo z Syryjkami podróżowało dwóch mężczyzn – Syryjczyk i Afgańczyk. Oni z kolei mieli niemieckie dokumenty pobytowe, ale odpowiedzą za pomoc w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i podobnie jak ich towarzyszki podróży – dobrowolnie poddali się karze. Otrzymali 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata próby.

- Do czasu zakończenia postępowania administracyjnego mającego na celu zobowiązanie kobiet do powrotu, obywatelki Syrii przebywać będą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców - poinformował Rafał Potocki, rzecznik lubuskich pograniczników
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama