Słubice: 19 listopada 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
reklama
reklama

Kursy językowe dla osób 50+ ze Słubic i Cybinki

Nie tylko komputery i świat internetu - Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza osoby mające 50-64 lata na bezpłatne kursy językowe niemieckiego i angielskiego. Zgłaszać mogą się chętni ze Słubic i Cybinki.

szkolenia seniorzy

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ma kolejną ofertę dla aktywnych mieszkańców – we współpracy ze szkołą językową Linqua Viva z Zielonej Góry organizuje bezpłatne kursy języków niemieckiego i angielskiego. – Na razie planujemy stworzyć grupy w Słubicach i Cybince, ale gdyby w którejś z okolicznych miejscowości zebrała się grupa 12 chętnych osób, to również możemy podobny kurs spróbować uruchomić – mówi Martyna Szymborska, pracownik fundacji.

Dla kogo są przeznaczone kursy? Ich uczestnikami mogą zostać osoby między 50 a 64 rokiem życia, z maksymalnie średnim wykształceniem. Nie ma znaczenia ich sytuacja na rynku pracy, w kursach mogą wziąć udział zarówno osoby pracujące, jak i nieaktywne zawodowo.

Jak tłumaczy M. Szymborska, poziom zajęć będzie dopasowany do umiejętności uczestników - każdy, kto chce wziąć udział w zajęciach, wypełni test poziomujący. Grupy będą liczyły maksymalnie 12 osób. W ramach kursu każdy otrzyma bezpłatny podręcznik i ćwiczenia.

Kursy będą dość intensywne, ponieważ każdy z nich trwa 120 godzin. Dlatego spotkania będą odb ywały się dwa razy w tygodniu, między poniedziałkiem a piątkiem w godzinach popołudniowych, a każde z nich będzie trwało niemal 2 h zegarowe.Całość zakończy się egzaminem zewnętrznym, co zostanie poświadczone odpowiednim certyfikatem.

Jak zgłosić się na kurs?

Spotkanie informacyjne odbędzie się 11 kwietnia o godz. 16.30 w Collegium Polonicum, sala nr 27. Więcej informacji udziela Martyna Szymborska, tel. 884 309 488, 61 82 96 791, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama