Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Kursy językowe dla osób 50+ ze Słubic i Cybinki

Nie tylko komputery i świat internetu - Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza osoby mające 50-64 lata na bezpłatne kursy językowe niemieckiego i angielskiego. Zgłaszać mogą się chętni ze Słubic i Cybinki.

szkolenia seniorzy

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ma kolejną ofertę dla aktywnych mieszkańców – we współpracy ze szkołą językową Linqua Viva z Zielonej Góry organizuje bezpłatne kursy języków niemieckiego i angielskiego. – Na razie planujemy stworzyć grupy w Słubicach i Cybince, ale gdyby w którejś z okolicznych miejscowości zebrała się grupa 12 chętnych osób, to również możemy podobny kurs spróbować uruchomić – mówi Martyna Szymborska, pracownik fundacji.

Dla kogo są przeznaczone kursy? Ich uczestnikami mogą zostać osoby między 50 a 64 rokiem życia, z maksymalnie średnim wykształceniem. Nie ma znaczenia ich sytuacja na rynku pracy, w kursach mogą wziąć udział zarówno osoby pracujące, jak i nieaktywne zawodowo.

Jak tłumaczy M. Szymborska, poziom zajęć będzie dopasowany do umiejętności uczestników - każdy, kto chce wziąć udział w zajęciach, wypełni test poziomujący. Grupy będą liczyły maksymalnie 12 osób. W ramach kursu każdy otrzyma bezpłatny podręcznik i ćwiczenia.

Kursy będą dość intensywne, ponieważ każdy z nich trwa 120 godzin. Dlatego spotkania będą odb ywały się dwa razy w tygodniu, między poniedziałkiem a piątkiem w godzinach popołudniowych, a każde z nich będzie trwało niemal 2 h zegarowe.Całość zakończy się egzaminem zewnętrznym, co zostanie poświadczone odpowiednim certyfikatem.

Jak zgłosić się na kurs?

Spotkanie informacyjne odbędzie się 11 kwietnia o godz. 16.30 w Collegium Polonicum, sala nr 27. Więcej informacji udziela Martyna Szymborska, tel. 884 309 488, 61 82 96 791, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama