Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Podczas świąt na drogach było spokojnie

Święta Wielkanocne zdaniem słubickiej policji minęły spokojnie i bezpiecznie. Funkcjonariusze jednak nie próżnowali. Bilans ich pracy to ujawnienie dwóch pijanych kierowców, wystawienie 64 mandatów karnych, a także zatrzymane dwa dowody rejestracyjne i cztery prawa jazdy.

policja wielkanoc

Między 30 marca a 2 kwietnia na drogach całego kraju, w tym i powiatu słubickiego, można było spotkać więcej patroli niż zazwyczaj – policja prowadziła akcję pod nazwą „Wielkanoc 2018”.

- Celem przeprowadzonych działań było ograniczenie wszelkich zdarzeń drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas wyjazdów i powrotów do domów – wyjaśnia Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji. Gdzie pojawiła się zwiększona liczba patroli? Jak wyjaśnia rzecznik, przede wszystkim na drogach wlotowych i wylotowych ze Słubic oraz w miejscach zwiększonego natężenia ruchu drogowego.

A czym głównie zajmowali się funkcjonariusze? - Czuwali nad płynnością ruchu, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Przyglądali się też, czy kierowcy korzystają z telefonów komórkowych w czasie jazdy – wymienia M. Jankowska.

Ich praca przyniosła (niestety) efekty. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców oraz dwóch piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Ci ostatni stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy i 2 dowody rejestracyjne. Całe szczęście jednak, że obyło się bez wypadków. Na terenie powiatu słubickiego w świąteczny weekend odnotowano jedynie 3 kolizje.

A teraz trochę o liczbach. W trakcie świąt wielkanocnych słubiccy funkcjonariusze wystawili dokładnie 61 mandatów dla kierowców oraz 3 dla pieszych. Udzielili również 6 pouczeń i skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu. Mimo to, w ocenie słubickiej policji, świąteczny weekend upłynął bardzo spokojnie i bezpiecznie. I oby tak dalej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama