Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Darmowe szczepienie przeciw pneumokokom

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło możliwość skorzystania z darmowych szczepień przeciw pneumokokom przez wszystkie dzieci z roczników 2013-2016. Aby dziecko skorzystało z tej możliwości, należy zgłosić się z nim do lekarza rodzinnego. W Słubicach już zgłaszają się pierwsze osoby.

szczepienie

Szczepienie przeciw pneumokokom jest obowiązkowe i całkowicie refundowane u dzieci urodzonych po 1 stycznia 2017 roku. Rodzice starszych dzieci do tej pory za szczepionkę musieli zapłacić sami, ale od 20 marca do 28 czerwca maluchy urodzone w latach 2013-2016 również będą mogły skorzystać z darmowego szczepienia. 20 kwietnia to ostateczna data zakwalifikowania dziecka do szczepienia.

Aby skorzystać z tej możliwości, należy zgłosić się z dzieckiem do swojego lekarza rodzinnego. Jak informuje słubicki sanepid, od dziś rozpoczął przekazywanie szczepionek przychodniom na terenie powiatu słubickiego. A jest ich ograniczona ilość – dokładnie 260 sztuk. Akcja ministerstwa trwa do 28 czerwca – do tego czasu dzieci powinny przyjąć dwie dawki szczepionki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama