Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama

Darmowe szczepienie przeciw pneumokokom

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło możliwość skorzystania z darmowych szczepień przeciw pneumokokom przez wszystkie dzieci z roczników 2013-2016. Aby dziecko skorzystało z tej możliwości, należy zgłosić się z nim do lekarza rodzinnego. W Słubicach już zgłaszają się pierwsze osoby.

szczepienie

Szczepienie przeciw pneumokokom jest obowiązkowe i całkowicie refundowane u dzieci urodzonych po 1 stycznia 2017 roku. Rodzice starszych dzieci do tej pory za szczepionkę musieli zapłacić sami, ale od 20 marca do 28 czerwca maluchy urodzone w latach 2013-2016 również będą mogły skorzystać z darmowego szczepienia. 20 kwietnia to ostateczna data zakwalifikowania dziecka do szczepienia.

Aby skorzystać z tej możliwości, należy zgłosić się z dzieckiem do swojego lekarza rodzinnego. Jak informuje słubicki sanepid, od dziś rozpoczął przekazywanie szczepionek przychodniom na terenie powiatu słubickiego. A jest ich ograniczona ilość – dokładnie 260 sztuk. Akcja ministerstwa trwa do 28 czerwca – do tego czasu dzieci powinny przyjąć dwie dawki szczepionki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama