Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama

Przejazd w Kowalowie zamknięty – zobacz plan objazdu

Uwaga kierowcy, szykują się utrudnienia – od 23 marca będzie zamknięty przejazd kolejowy w Kowalowie. Mieszkańcy nie są z tego powodu zadowoleni – mówią, że to bardzo utrudni im funkcjonowanie.

Stacja Słubice

Jak informuje wykonawca robót, w związku z modernizacją linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów - Zielona Góra - Rzepin - Dolna Odra, przejazd kolejowy przy ul. Starkowskiej w Kowalowie będzie zamknięty.

Prace potwają przez ponad 3 tygodnie – od 23 marca do 16 kwietnia. Termin ten może ulec zmianie o 1 lub 2 dni w zależności od tempa robót budowlanych. Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec 2013 roku, jednak wtedy przejazd był zamknięty tylko przez 2 dni.

Nasi czytelnicy, którzy dowiedzieli się o remoncie, już wyrażają swoje niezadowolenie z tego powodu. Mieszkająca w Kowalowie Aleksandra martwi się, że zamknięcie przejazdu utrudni życie wielu mieszkańcom. - Chcą nas odciąć od autobusu liniowego, od lekarza w Kowalowie, od sklepu, apteki od banku, a dzieci od szkoły, to nie jest poważne. A nie każdego stać na jeżdżenie objazdem – napisała do naszej redakcji.

A jak zaplanowano wspomniany objazd? Będzie prowadził z Kowalowa drogą wojewódzką nr 139 do miejscowości Laski Lubuskie, a następnie drogą powiatową nr 1302 F do drogi krajowej nr 31 w miejscowości Pamięcin i dalej DK 31 w kierunku Lisowa. W kierunku przeciwnym tymi samymi drogami.  Poniżej szczegółowa mapa.

ZOBACZ OBJAZD
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama