Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Przejazd w Kowalowie zamknięty – zobacz plan objazdu

Uwaga kierowcy, szykują się utrudnienia – od 23 marca będzie zamknięty przejazd kolejowy w Kowalowie. Mieszkańcy nie są z tego powodu zadowoleni – mówią, że to bardzo utrudni im funkcjonowanie.

Stacja Słubice

Jak informuje wykonawca robót, w związku z modernizacją linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów - Zielona Góra - Rzepin - Dolna Odra, przejazd kolejowy przy ul. Starkowskiej w Kowalowie będzie zamknięty.

Prace potwają przez ponad 3 tygodnie – od 23 marca do 16 kwietnia. Termin ten może ulec zmianie o 1 lub 2 dni w zależności od tempa robót budowlanych. Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec 2013 roku, jednak wtedy przejazd był zamknięty tylko przez 2 dni.

Nasi czytelnicy, którzy dowiedzieli się o remoncie, już wyrażają swoje niezadowolenie z tego powodu. Mieszkająca w Kowalowie Aleksandra martwi się, że zamknięcie przejazdu utrudni życie wielu mieszkańcom. - Chcą nas odciąć od autobusu liniowego, od lekarza w Kowalowie, od sklepu, apteki od banku, a dzieci od szkoły, to nie jest poważne. A nie każdego stać na jeżdżenie objazdem – napisała do naszej redakcji.

A jak zaplanowano wspomniany objazd? Będzie prowadził z Kowalowa drogą wojewódzką nr 139 do miejscowości Laski Lubuskie, a następnie drogą powiatową nr 1302 F do drogi krajowej nr 31 w miejscowości Pamięcin i dalej DK 31 w kierunku Lisowa. W kierunku przeciwnym tymi samymi drogami.  Poniżej szczegółowa mapa.

ZOBACZ OBJAZD
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama