Słubice: 22 października 2018   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
reklama
reklama

Wiosenna zbiórka na rzecz hospicjum

Uwaga słubiczanie! W pierwszy dzień wiosny wypatrujcie radosnych przedszkolaków "uzbrojonych" w żółte tulipany. Jak co roku małe zuchy będą je rozdawać mieszkańcom naszego miasta w zamian za dobrowolne datki. W ten sposób pomogą podopiecznym Hospicjum Domowego Św. Wincentego a'Paulo.

Zbiórka na hospicjum

To już ósma edycja akcji. W tym roku po raz kolejny udało się poszerzyć jej zasięg. 21 marca pprócz przedszkolaków ze Słubic, pieniążki będą zbierać także ich rówieśnicy z Rzepina oraz Cybinki. Dołączą także maluchy ze żłobka.

Młodzi wolontariusze pod okiem swoich opiekunek odwiedzą m.in. urzędy, siedzibę policji i straży pożarnej, oba bazary. Będą spacerować po ulicach miasta, można ich będzie spotkać także pod marketami.

- Ogromnie nas cieszy fakt, że słubiczanie mają dobre serca i nie szczędzą przysłowiowego grosza. A nasze maluchy pięknie uczą się pomagać innym. I robią to z ogromnym zapałem - opowiada Przemysław Szewieliński, szef hospicjum.

A ile pieniędzy uda się zebrać w tym roku? Przekonamy się już niebawem. I oczywiście zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji. Będziemy ją śledzić z redakcyjnym obiektywem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama