Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Wiosenna zbiórka na rzecz hospicjum

Uwaga słubiczanie! W pierwszy dzień wiosny wypatrujcie radosnych przedszkolaków "uzbrojonych" w żółte tulipany. Jak co roku małe zuchy będą je rozdawać mieszkańcom naszego miasta w zamian za dobrowolne datki. W ten sposób pomogą podopiecznym Hospicjum Domowego Św. Wincentego a'Paulo.

Zbiórka na hospicjum

To już ósma edycja akcji. W tym roku po raz kolejny udało się poszerzyć jej zasięg. 21 marca pprócz przedszkolaków ze Słubic, pieniążki będą zbierać także ich rówieśnicy z Rzepina oraz Cybinki. Dołączą także maluchy ze żłobka.

Młodzi wolontariusze pod okiem swoich opiekunek odwiedzą m.in. urzędy, siedzibę policji i straży pożarnej, oba bazary. Będą spacerować po ulicach miasta, można ich będzie spotkać także pod marketami.

- Ogromnie nas cieszy fakt, że słubiczanie mają dobre serca i nie szczędzą przysłowiowego grosza. A nasze maluchy pięknie uczą się pomagać innym. I robią to z ogromnym zapałem - opowiada Przemysław Szewieliński, szef hospicjum.

A ile pieniędzy uda się zebrać w tym roku? Przekonamy się już niebawem. I oczywiście zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji. Będziemy ją śledzić z redakcyjnym obiektywem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama