Słubice: 20 marca 2019   |   Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
reklama
reklama

Policja złapała szajkę okradającą kierowców (wideo)

To była akcja niczym z filmów sensacyjnych. W czwartek popołudniu na parkingu przed jednym ze słubickich supermarketów policjanci zatrzymali członków szajki okradającej kierowców. Mężczyźni działali metodą „na kolec”.

na kolec

Zatrzymanie było zwieńczeniem żmudnego śledztwa, nad którym pracowali kryminalni. Od jakiegoś czasu mieli zgłoszenia o kradzieżach zaczynających się w podobny sposób.

- Wszystko zaczynało się od przebicia przez sprawców opony, najczęściej samochodu typu laweta. Sprawcy typowali swoje ofiary wcześniej je obserwując. Kiedy nadarzała się okazja wbijali ostry przedmiot w oponę. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca orientował się, że „złapał gumę”. Zatrzymywał samochód i zabierał się za wymianę uszkodzonego koła. Podczas naprawy drzwi samochodu pozostawały otwarte, z czego korzystali przestępcy. Dopiero po wymianie koła kierowca orientował się, że został okradziony – opowiada Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej komendy.

Co padało łupem złodziei? Najczęściej były to telefony komórkowe, saszetki oraz portfele kierowców, w których oprócz dokumentów znajdowały się pieniądze i karty bankowe. Jednak rabusie długo nie nacieszyli się z łupów.

Do ich zatrzymania doszło 15 marca popołudniu na parkingu przed jednym z marketów w Słubicach. Oprócz słubickich policjantów w akcji brali udział także kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. O całym zdarzeniu poinformował nas wtedy jeden ze świadków zdarzenia, ale gdy próbowaliśmy dowiedzieć się więcej szczegółów, policja nie mogła ich jeszcze ujawnić (rozmawialiśmy z przedstawicielami komendy wojewódzkiej). Dziś wiemy już nieco więcej.

W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, wszyscy to obywatele Gruzji w wieku 27, 41 i 42 lata. Od śledczych usłyszeli już dwa zarzuty dotyczące kradzieży. W pierwszym chodzi o stratę na kwotę 10 tysiąca złotych, w drugim na ponad 2,5 tys. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Słubicach podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu całej trójki. To jednak nie wszystko. Sprawa ma charakter rozwojowy, a Gruzini mogą usłyszeć kolejne zarzuty związane z innym przestępstwami. Policjanci nie wykluczają także następnych zatrzymań.

Poniżej filmik z zatrzymania udostępniony naszej redakcji przez słubicką komendę.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama