Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Marzec pełen atrakcji dla seniorów

Co nowego słychać w Polsko-Niemieckim Punkcie Współpracy na rzecz Seniorów? Przedwiośnie zapowiada się nie mniej aktywnie niż zimowy okres. W marcu na seniorów z obu stron Odry czekają liczne warsztaty, kursy oraz spotkania.

seniorzy luty_baner
 
15 marca w godz. 10:00-11:30 będzie coś dla zdrowia. Pod hasłem „dzień zdrowych pleców” seniorzy poznają ćwiczenia, które następnie będą mogli wykonywać samodzielnie w domu. Wszystko odbędzie się pod okiem specjalistów z Centrum Medycznego Brandmed. Referat wygłosi Dariusz Suchorab, a ćwiczenia zaprezentuje Natalia Mierzwa. Oboje to certyfikowani fizjoterapeuci.

Z kolei dzień później będzie nieco bardziej artystycznie. 16 marca w godz. 10:00-12:00 odbędą się zajęcia kreatywne z tworzenia dekoracji wiosennych.

Za pasem Wielkanoc, zaplanowano więc również zajęcie o tej tematyce. Te potrwają aż dwa dni (23-24 marca) w godzinach 10:00-12:00. Będzie okazja wykonać rozmaite ozdoby świąteczne, w tym oczywiście palmy i pisanki. Na te zajęcia seniorzy mogą przyjść ze swoimi bliskimi, np. wnukami.

Zwieńczeniem marcowego programu będą warsztaty kulinarne, związane także z Wielkanocą. Seniorzy wspólnie będą gotować tradycyjne świąteczne potrawy pod okiem prowadzącej zajęcia Carli Skobjin.

ZOBACZ CAŁY PROGRAM

Warto również przypomnieć, że do 16 marca trwają zapisy na polsko-niemiecki kurs językowy dla początkujących.

Ponadto jeszcze do 30 kwietnia będzie możliwość obejrzenia wystawy frankfurckiego malarza artysty Wernera Kipscha pt. „Artystyczna wędrówka z Frankfurtu nad Odrą do Polski”. Wystawę będzie dostępna dla odwiedzających w dniach planowanych wydarzeń w godz. 9:00-16:00.

Kolejne wydarzenia dla seniorów już w kwietniu. Będziemy o nich informować.

---

Polsko-Niemiecki Punkt Współpracy na rzecz Seniorów mieści się we Frankfurcie przy Slubicer Str. 8, tuż za granicą po prawej stronie. Kontakt: tel. +49 151 4314 3576 / email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama