Słubice: 15 grudnia 2018   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

Marzec pełen atrakcji dla seniorów

Co nowego słychać w Polsko-Niemieckim Punkcie Współpracy na rzecz Seniorów? Przedwiośnie zapowiada się nie mniej aktywnie niż zimowy okres. W marcu na seniorów z obu stron Odry czekają liczne warsztaty, kursy oraz spotkania.

seniorzy luty_baner
 
15 marca w godz. 10:00-11:30 będzie coś dla zdrowia. Pod hasłem „dzień zdrowych pleców” seniorzy poznają ćwiczenia, które następnie będą mogli wykonywać samodzielnie w domu. Wszystko odbędzie się pod okiem specjalistów z Centrum Medycznego Brandmed. Referat wygłosi Dariusz Suchorab, a ćwiczenia zaprezentuje Natalia Mierzwa. Oboje to certyfikowani fizjoterapeuci.

Z kolei dzień później będzie nieco bardziej artystycznie. 16 marca w godz. 10:00-12:00 odbędą się zajęcia kreatywne z tworzenia dekoracji wiosennych.

Za pasem Wielkanoc, zaplanowano więc również zajęcie o tej tematyce. Te potrwają aż dwa dni (23-24 marca) w godzinach 10:00-12:00. Będzie okazja wykonać rozmaite ozdoby świąteczne, w tym oczywiście palmy i pisanki. Na te zajęcia seniorzy mogą przyjść ze swoimi bliskimi, np. wnukami.

Zwieńczeniem marcowego programu będą warsztaty kulinarne, związane także z Wielkanocą. Seniorzy wspólnie będą gotować tradycyjne świąteczne potrawy pod okiem prowadzącej zajęcia Carli Skobjin.

ZOBACZ CAŁY PROGRAM

Warto również przypomnieć, że do 16 marca trwają zapisy na polsko-niemiecki kurs językowy dla początkujących.

Ponadto jeszcze do 30 kwietnia będzie możliwość obejrzenia wystawy frankfurckiego malarza artysty Wernera Kipscha pt. „Artystyczna wędrówka z Frankfurtu nad Odrą do Polski”. Wystawę będzie dostępna dla odwiedzających w dniach planowanych wydarzeń w godz. 9:00-16:00.

Kolejne wydarzenia dla seniorów już w kwietniu. Będziemy o nich informować.

---

Polsko-Niemiecki Punkt Współpracy na rzecz Seniorów mieści się we Frankfurcie przy Slubicer Str. 8, tuż za granicą po prawej stronie. Kontakt: tel. +49 151 4314 3576 / email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama