Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama

Wycieczka w poszukiwaniu wiosny w parku Ujście Warty

Którędy przychodzi wiosna? A może idzie przez Park Narodowy „Ujście Warty”? Wtedy na pewno uda się ją spotkać tym, którzy wybiorą się na wspólny poszukiwawczy spacer po parku. Szykujcie dobre buty i wypatrujcie pani wiosny!

wiosna ujscie_warty
Przyrodnicy zapraszają na szukanie oznak wiosny (fot. M. Świtała)

Park Narodowy „Ujście Warty” zaprasza na kolejną przyrodniczą wycieczkę w ramach programu „Rodzinny Rok w Parku”. Tym razem uczestnicy skupią się na poszukiwaniu oznak wiosny. Bo przecież już pewnie do parku dotarła i zostawiła swoje ślady…

Punkt zbiorczy przed wyroszeniem w trasę to Polder Północny w okolicach wsi Dąbroszyn, przy wiacie turystycznej. Jak się tam dostać?

- Przy pałacu w Dąbroszynie skręcamy na południe, zgodnie ze znajdującymi się przy tablicy informacyjnej kierunkowskazami do ścieżki przyrodniczej "Na dwóch kółkach przez Polder Północny". Jadąc brukową, a następnie ułożoną z betonowych płyt drogą, docieramy po ok. 1 km do drewnianej wiaty, będącej miejscem spotkania z pozostałymi uczestnikami wycieczki – tłumaczą pracownicy parku.

Wycieczka potrwa od 2 do 4 godzin. Jeśli dopisze pogoda, będzie słonecznie i ciepło, rajd zakończy się wspólnym ogniskiem – kto chce, może zapakować do torby kiełbaski. A oprócz tego oczywiście ciepłe ubranie i odpowiednie buty – na szlaku może być błoto.

Wycieczka jest przeznaczona dla indywidualnych uczestników, liczna miejsc ograniczona. Zgłoszenia do 23.03 do godz. 12 pod nr tel. 95 752 4026 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Termin: 25.03.2018, godz. 10-14. Miejsce: Polder Północny, w okolicach wsi Dąbroszyn, przy wiacie turystycznej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama