Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama

Zbadaj nerki w szpitalnym laboratorium

Czy wiecie, że 8 marca obchodziliśmy nie tylko Dzień Kobiet, ale również Światowy Dzień Nerek? Z tej okazji słubicki szpital zaprasza na badania - przygotował specjalną ofertę badań laboratoryjnych i dla pań, i dla panów, która potrwa do końca kwietnia.

laboratorium

Choć Światowy Dzień Nerek przypada w Dniu Kobiet, statystyki chorób nerek nie przemawiają na ich korzyść. Są o wiele wyższe niż dla mężczyzn. Na choroby tego narządu cierpi w naszym kraju aż 2 mln pań. A ile z nich o tym nie wie? Dlatego właśnie w tym roku 8 marca ruszyła pod hasłem: „Nerki & Zdrowie Kobiet”.

Promocja w słubickim szpitalu

Włączył się w nią również Szpital im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach. Przygotował promocyjną ofertę badań – nie tylko dla kobiet, ale również i panów. Są to badania, które pozwalają na wczesne zdiagnozowanie chorób nerek: połączone badanie ogólne moczu, filtracji kłębuszkowej nerek (e-GFR) i badanie poziomu glukozy. Takie pakiet kosztuje 15,50 zł. Dodatkowo można także zrobić oznaczenie albuminurii (koszt to 12 zł).

Podane ceny obowiązują w szpitalnym laboratorium od 8 marca do 30 kwietnia.

Na czym polegają te badania?

Badanie ogólne moczu określa jego cechy fizyczne, chemiczne i morfotyczne. E-GFR jest to rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Nefrologiczne wskaźnik filtracji kłębuszkowej nerek, natomiast glukoza we krwi pomaga w diagnostyce i kontroli cukrzycy.

Mikroalbuminuria polega na oznaczeniu poziomu albumin w próbce moczu, na podstawie którego lekarz może podejrzewać chorobę nerek, która często jest następstwem nie tylko chorób związanych z tym narządem, ale również przy cukrzycy i nadciśnieniu.

Materiały do badań

Jak właściwie przygotować materiał do badań? Próbka moczu powinna zawierać ok. 50-100 ml moczu ze środkowego strumienia. Mocz powinien być pierwszym, który oddajemy z rana, pobrany do czystego i suchego pojemnika. Pojemnik trzeba dostarczyć do laboratorium w ciągu dwóch godzin. Aby zbadać e-GFR oraz glukozę trzeba pobrać krew – co ważne, na to badanie trzeba przyjść na czczo.

Punkt pobrań w szpitalnym laboratorium jest czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 11.30.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama