Słubice: 15 grudnia 2018   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

W Rzepinie przywitają wiosnę

Jak dobrze rozpocząć wiosnę? Przypominając sobie o tym, co mamy cennego – jak dbać o zdrowie, udzielać pierwszej pomocy, aktywnie spędzać czas, a także pomóc innym oddając krew. To - i wiele więcej - będzie czekać na mieszkańców Rzepina już 21 marca. Pora obudzić się z zimowego snu!

wiosna rzepin
Za oknami czuć już wiosnę. 21 marca przywitają ją w Rzepinie

„Zdrowo, sportowo, bezpiecznie” to hasło festynu, na którym Rzepin w tym roku będzie witać będzie wiosnę. 21 marca na placu Ratuszowym na mieszkańców czekać będzie wiele stoisk związanych ze zdrowiem.

Osoby pełnoletnie będą mogły zrobić coś dla innych. Po pierwsze, podzielić się tym, co mamy najcenniejszego – czyli honorowo oddać krew. Po drugie, będą miały możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Ci, którzy się na to zdecydują, mogą za jakiś czas dowiedzieć się, że mają gdzieś „bliźniaka genetycznego”, który potrzebuje pomocy… A po trzecie - wziąć oświadczenie woli o tym, że chcą oddać swoje organy do przeszczepu.

A niezależnie od wieku, i młodsi i starsi będą mogli dowiedzieć się więcej o tym, jak zadbać o swoje zdrowie. Czyli na przykład zmierzyć poziom cukru, ciśnienie i tkankę tłuszczową. Dowiedzieć się więcej o zagrożeniach związanych z uzależnieniami.

Na chętnych czekają również pokazy udzielania pierwszej pomocy, każdy będzie mógł przypomnieć sobie lub nauczyć się, jak prawidłowo wykonać podstawowe czynności ratujące życie.

Warto na rzepiński rynek przyjechać rowerem – będzie możliwość ich oznakowania. Jest też propozycja dla tych, którzy nie czują się za pewnie na dwóch kołkach – będzie można poćwiczyć swoje umiejętności w miasteczku ruchu drogowego. To przyda się zwłaszcza młodszym rowerzystom, którzy już niedługo będą jeździć rowerami do szkoły.

A może przyjdą też ci, którzy postanowili, że na wiosnę będą się więcej ruszać? Zachęcać będą ich do tego pokazy gimnastyki artystycznej, zumby i cheerleaderki. Na wszystkich czekać będzie także gorąca grochówka i woda mineralna „Rzepinianka”.

Na festyn zapraszają organizatorzy: burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis i dyrektor Zespołu Szkół w Rzepinie Ewa Winiarczyk.

Termin: 21.03.2018 r., godz. 10-12. Miejsce: plac Ratuszowy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama