Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Był pijany, bez prawka, spowodował kolizję i uciekł

Sporo przewinień w jeden wieczór popełnił 21-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Wypił, wsiadł za kierownicę, spowodował kolizję… a na dodatek okazało się, że nie ma prawka. Za swoje wybryki stanie przed sądem. Grożą mu dwa lata za kratkami.

policja pijani

Wszystko działo się 2 lutego, kilka minut przed godziną 20. Wtedy dyżurny policjant ze Słubic dostał zgłoszenie o kolizji drogowej w Cybince, przy skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z ul. Krośnieńską. Na miejscu okazało się, że kierowca VW Golfa nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi, uderzył w niego i uciekł z miejsca zdarzenia. Jednak policjanci nie musieli go długo szukać.

Szybko ustalili, że kierowcą jest 21-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Funkcjonariusze zastali go w domu. Był pijany - miał prawie 3 promile. A na dodatek okazało się, że nie tylko z tego powodu nie powinien był siadać za kółkiem – młodzieniec nigdy nie postarał się o prawo jazdy.

Teraz poniesie konsekwencje. Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za samo kierowanie samochodem „pod wpływem” grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata i kara więzienia do lat 2. A oprócz tego odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie autem bez uprawnień.

Policja wciąż apelu do kierowców o rozsądek i niewsiadanie za kółko pod wpływem alkoholu. W samym tylko ubiegłym roku słubicka drogówka przeprowadziła blisko 28 tys. kontroli stanu trzeźwości i zatrzymała ponad 200 nietrzeźwych kierujących.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama