Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Seniorzy debatowali z policjantami o bezpieczeństwie

W słubickiej komendzie seniorzy z Polski i Niemiec spotkali się z policjantami, również z obu krajów. Rozmawiali np. przepisach ruchu drogowego, zagrożeniach na jakie narażone są osoby starsze. Wszystko po to, żeby seniorzy byli bezpieczniejsi.

debata policja_seniorzy

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach po raz kolejny przyjęła gości, z którymi mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie. 23 lutego byli nimi seniorzy z Polsko-Niemieckiego Punktu Współpracy na rzecz Seniorów we Frankfurcie nad Odrą.

Spotkanie poprowadził pełniący służbę w drogówce Piotr Piskunowicz. Oprócz niego i jego kolegów z komendy w debacie wziął udział Krzysztof Krawczyk, mówiący po polsku policjant z zaprzyjaźnionego komisariatu we Frankfurcie nad Odrą. Była też koordynatorka punktu dla seniorów Natalia Szulc.

- Tematem przewodnim były przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terenie obu krajów. Podczas spotkania policjanci omówili przede wszystkim różnice w przepisach, z którymi zapoznać powinien się każdy planujący wyjazd za granicę – wyjaśnia Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy.

Temat ten wzbudził duże zainteresowanie seniorów, którzy bardzo chętnie włączyli się do rozmowy. Podczas ożywionej dyskusji rozmawiano m.in. o ograniczeniach prędkości, przejściach dla pieszych, postępowaniu mandatowym stosowanym wobec obcokrajowców oraz kierowaniu samochodami po alkoholu.

Choć tak interesujący, nie był to jedyny temat spotkania. Nie zabrakło ostrzeżeń i porad.

- Policjanci omówili zagrożenia na jakie narażone są osoby starsze. Podpowiedzieli, jak się zachować w sytuacji, gdy do drzwi puka lub telefonuje nieznajomy – mówi M. Jankowska. Wszystko po to, aby seniorzy nie stali się ofiarami przestępców. Dlatego funkcjonariusze zapoznali uczestników ze sposobami ich działań i doradzali co zrobić, aby nie zostać oszukanym.

Seniorzy zapoznali się również z narzędziem, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń. Znaleźć na niej można najczęściej popełniane przestępstwa i wykroczenia na danym terenie, a także te zagrożenia, które zdaniem mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Z mapy Słubic dowiemy się np. w których miejscach nielegalnie spożywano alkohol, kierowcy nieprawidłowo parkują czy często przekraczają prędkość. ZOBACZ MAPĘ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama