Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

"Pomagamy" podpowiada komu przekazać 1 proc. podatku

Czy wiecie już, której organizacji przekażecie 1 proc. swojego podatku? Fundacja Grupy Pomagamy zachęca, żeby wesprzeć tych, którzy zbierają na rehabilitację i pomoc w codziennych zmaganiach: Barbarę, Bartka, Olafa i Tomka.

basia avalon 02
Na pomoc ma nadzieję m.in. Basia Matusiak

Większość z nas już pewnie otrzymała od pracodawców PIT-y – obowiązek ich dostarczenia mija 28 lutego. Teraz ważny jest kolejny termin: czas na rozliczenie się z urzędem skarbowym dla większości mija 30 kwietnia.

Pamiętacie? W zeznaniu podatkowym każdy może wskazać organizację pozarządową, której chce przekazać 1 proc. swojego podatku. Pisaliśmy już o organizacjach z powiatu słubickiego, które mają status organizacji pożytku publicznego – i można im podarować 1 proc. podatku. A one przeznaczą go na swoje statutowe cele.

Jednak 1 proc. podatku można również przekazać na subkonta konkretnych podopiecznych różnych organizacji - i wśród nich są również słubiczanie. Zachęca do tego Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy. Przypomina, że 1 proc. zbierają również ci, którym ta fundacja pomaga: Tomek Bukato, Olaf Truchan, Barbara Matusiak, Bartek Cieślak.

Wszyscy oni borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi, zbierają na rehabilitację i na to, żeby jak najlepiej funkcjonować na co dzień. Środki, które trafiają na ich subkonta w fundacjach, mogą być wykorzystane tylko na cele związane ze zdrowiem.

Sama Fundacja Grupy Pomagamy sama nie ma jeszcze statusu OPP. Zgodnie z prawem można się o niego starać po minimum dwóch latach działalności, co oznacza, że ta fundacja będzie mogła zbierać 1 proc. dopiero w przyszłym roku.

Za fundacją podajemy dane, które należy wpisać w zeznania podatkowe, jeśli chcecie pomóc ich podopiecznym:
  • Tomek Bukato, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe – Fundacja Zdążyć z Pomocą, nr KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 17155 Bukato Tomasz.
  • Barbara Matusiak, również cierpi na dziecięce porażenie mózgowe – Fundacja Avalon, nr KRS: 0000270809, cel szczegółowy: Matusiak 593.
  • Olaf Truchan, urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, Stowarzyszenie "Warto jest pomagać", nr KRS: 0000318521, cel szczegółowy: Olaf Truchan.
  • Bartek Cieślak, w wieku 21 lat przeszedł udar mózgu, Fundacja Avalon, nr KRS: 0000270809, cel szczegółowy: Cieślak 3195.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama