Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

"Pomagamy" podpowiada komu przekazać 1 proc. podatku

Czy wiecie już, której organizacji przekażecie 1 proc. swojego podatku? Fundacja Grupy Pomagamy zachęca, żeby wesprzeć tych, którzy zbierają na rehabilitację i pomoc w codziennych zmaganiach: Barbarę, Bartka, Olafa i Tomka.

basia avalon 02
Na pomoc ma nadzieję m.in. Basia Matusiak

Większość z nas już pewnie otrzymała od pracodawców PIT-y – obowiązek ich dostarczenia mija 28 lutego. Teraz ważny jest kolejny termin: czas na rozliczenie się z urzędem skarbowym dla większości mija 30 kwietnia.

Pamiętacie? W zeznaniu podatkowym każdy może wskazać organizację pozarządową, której chce przekazać 1 proc. swojego podatku. Pisaliśmy już o organizacjach z powiatu słubickiego, które mają status organizacji pożytku publicznego – i można im podarować 1 proc. podatku. A one przeznaczą go na swoje statutowe cele.

Jednak 1 proc. podatku można również przekazać na subkonta konkretnych podopiecznych różnych organizacji - i wśród nich są również słubiczanie. Zachęca do tego Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy. Przypomina, że 1 proc. zbierają również ci, którym ta fundacja pomaga: Tomek Bukato, Olaf Truchan, Barbara Matusiak, Bartek Cieślak.

Wszyscy oni borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi, zbierają na rehabilitację i na to, żeby jak najlepiej funkcjonować na co dzień. Środki, które trafiają na ich subkonta w fundacjach, mogą być wykorzystane tylko na cele związane ze zdrowiem.

Sama Fundacja Grupy Pomagamy sama nie ma jeszcze statusu OPP. Zgodnie z prawem można się o niego starać po minimum dwóch latach działalności, co oznacza, że ta fundacja będzie mogła zbierać 1 proc. dopiero w przyszłym roku.

Za fundacją podajemy dane, które należy wpisać w zeznania podatkowe, jeśli chcecie pomóc ich podopiecznym:
  • Tomek Bukato, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe – Fundacja Zdążyć z Pomocą, nr KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 17155 Bukato Tomasz.
  • Barbara Matusiak, również cierpi na dziecięce porażenie mózgowe – Fundacja Avalon, nr KRS: 0000270809, cel szczegółowy: Matusiak 593.
  • Olaf Truchan, urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, Stowarzyszenie "Warto jest pomagać", nr KRS: 0000318521, cel szczegółowy: Olaf Truchan.
  • Bartek Cieślak, w wieku 21 lat przeszedł udar mózgu, Fundacja Avalon, nr KRS: 0000270809, cel szczegółowy: Cieślak 3195.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama