Słubice: 18 sierpnia 2018   |   Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
reklama
reklama

Tak minęły zimowe ferie (foto)

Zimowy wypoczynek jest krótszy od letniego – ale uczniowie starają się jak najlepiej wykorzystać ten czas. Nie tylko odpocząć, ale spędzić go ciekawie, dobrze się bawić. Jak minęły ferie w Slubicach? Zapraszamy do naszego podsumowania.

Dwa tygodnie to nie to samo co dwa miesiące – ale uczniowie i tak doceniają to, że mają wolne. I odpoczywają od szkoły, odrabiania lekcji i codziennych obowiązków. Dla tych, którzy nie wyjechali na narty ani na zimowiska, atrakcje przygotowało kilka miejskich instytucji oraz niektóre szkoły.

Zajęcia ze sztuki

W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury nie brakowało ciekawych zajęć. Chętni mogli poznawać tajniki ekologicznej sztuki – drukować na materiale, np. wykorzystując do tego płatki kwiatów i… liście kapusty pekińskiej. Uczyli się także robić papier czerpany oraz malować na wodzie. Zajęcia prowadził Konrad Michalak z Łódzkiej Grupy Kreatywnej, który barwnie i ciekawie opowiadał o prezentowanych technikach.

Zajęcia SMOK

Były także warsztaty rysunku pod okiem Justyny Miklasiewicz. I to w formie przypominającej zajęcia przygotowujące do egzaminów wstępnych do liceum plastycznego. Chętnych do pokazania swojego artystycznego talentu nie brakowało, a i prowadząca chętnie dzieliła się swoją wiedzą.

A ci, którzy lubią oglądać filmy i bajki na dużym ekranie, przychodzili do kina. Wybrane seanse w czasie ferii były bezpłatne. Z tej formy spędzania wolnego czasu również skorzystało sporo uczniów, szczególnie tych młodszych.

Nie tylko książki

Z kolei gminna biblioteka zaprosiła dzieci w wieku szkolnym do zajęć w oddziale dla dzieci. Tu również frekwencja dopisała. Były zabawy na dywanie, z balonami, czytanie książek, zabawa w teatr, wspólne śpiewanie piosenek, oglądanie bajek na dużym ekranie… Nikt się nie nudził. A przy okazji wielu uczestników wypożyczyło jeszcze książki – czyli połączyli przyjemne z pożytecznym.

Ferie Slubice

Wesoła szkoła

Program pełen atrakcji przygotowały dla swoich uczniów Szkoła Podstawowa nr 3 oraz podstawówka w Golicach. W „trójce” zajęcia w pierwszym tygodniu prowadzili Iga Majek i Krzysztof Rzóska, a w drugim - Ilona Szymanowska i Dorota Bąbka. Propozycje były różne, od zajęć plastycznych, gier planszowych po warsztaty ze zdrowego odżywiania, karaoke czy widowiskowego pokazu mody ekologicznej, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. W Golicach oprócz zajęć w szkole przygotowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, wyjazd na lodowisko i podchody.

Na sportowo

Nie zabrakło również wyzwań sportowych. Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszał na halę miejską. Każdy dzień przeznaczony był na inny sport. Na parkiecie na zmianę spotykali się i trenowali pasjonaci piłki nożnej, koszykówki, siatkówki. Choć tu frekwencja nie była tak duża jak w przypadku zajęć artystycznych, to ci, którzy przyszli, bawili się dobrze.

Ferie lodowisko

Za to zdecydowanie więcej osób korzystało z lodowiska. Na lodowej tafli można było zobaczyć całe rodziny. I nie tylko młodsi chętnie ćwiczyli jazdę na łyżwach. Umiejętności przydały się podczas zawodów sprawnościowych, które odbyły się podczas festynu rodzinnego, wieńczącego dwutygodniowe ferie. O imprezie więcej w osobnym materiale.

Słubicka młodzież brała udział również w obozach sportowych. Na zgrupowanie wyjechali m.in. piłkarze z UKS Polonia Słubice oraz członkowie Słubickiej Akademii Biegowej. I nie tylko wypoczywali od szkoły, ale pod okiem trenerów szlifowali formę na wiosenne sezon. O tym jak spędzili ten czas opowiemy również w odrębnym reportażu.

A poniżej fotorelacja z tego co w czasie zimowych ferii działo się w Słubicach.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama