Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Kolejny sprzęt z WOŚP trafił do słubickiego szpitala

Dzięki prezentowi od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pobieranie krwi na oddziale pediatrycznym w słubickim szpitalu będzie łatwiejsze. I trochę mnie stresujące dla samych maluchów. WOŚP przekazał specjalny lokalizator naczyń krwionośnych. To jednak nie koniec darów.

lokalizator krwi

Pobieranie krwi to trudny moment, zwłaszcza dla dzieci. A te, które przebywają na oddziale pediatrycznym, muszą co najmniej kilkukrotnie poddawać się temu zabiegowi. Teraz będzie to dla nich mniej stresujące.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała do Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi specjalne urządzenie, które pomaga pielęgniarkom „znaleźć” żyły: jest to lokalizator naczyń krwionośnych.

Ordynator oddziału pediatrycznego, lek. spec. Anna Burcan-Skrzypczak, ma nadzieję, że aparatura ta będzie pomocna w leczeniu małych pacjentów. – Pobieranie krwi u dzieci często jest utrudnione, ich naczynia mają niewielką średnicę albo są źle widoczne. Dzięki urządzeniu podarowanemu przez WOŚP, łatwiej będzie pobrać krew do badań – tłumaczy ordynator.

Jak działa lokalizator? Emituje specjalne światło, dzięki któremu żyły stają się widoczne. Jest jeszcze jedna korzyść: podświetlona rączka wygląda na tyle ciekawie, że odwraca uwagę dziecka od momentu pobierania krwi.

To nie koniec darów, jakie na oddział pediatryczny ma przekazać orkiestra. W najbliższym czasie trafią tu również nowe łóżka dla dzieci i specjalne fotele dla przebywających z nimi opiekunów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama