Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Policja kontroluje autobusy

Słubiccy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek sprawdzają w jakim stanie technicznym są autokary. Kontrolowani są również ich kierowcy. Wszystko po to, żeby było bezpiecznie.

kontrola autobusu_big

Pierwszy tydzień ferii dobiega końca. Wiele dzieci wyjeżdża na zimowy wypoczynek, ale zanim wyruszą w trasę, policja sprawdza, w jakim stanie są mające je wieźć autobusy.

- Kontrole autokarów odbywają się w miejscach wyznaczonych do odjazdu na wypoczynek najmłodszych. Podczas kontroli policjanci słubickiej drogówki skupiają się przede wszystkim na zbadaniu sprawności hamulców, świateł, układu kierowniczego oraz obowiązkowym wyposażeniu autokarów – mówi Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji.

Niestety nie zawsze stan techniczny pojazdów pozwala na bezpieczną podróż. Dlatego tak ważna jest fachowa kontrola pojazdu przed rozpoczęciem podróży. Funkcjonariusze sprawdzają również stan trzeźwości kierowców i to, czy przestrzegają oni czasu pracy i odpoczynku.

- Jeżeli ktokolwiek ma uzasadnione wątpliwości co do trzeźwości kierowcy lub widzi, że stan technicznego pojazdu pozostawia wiele do życzenia, zachęcamy do kontaktu z policją. Kontrole wykonywane są bezpłatnie - zachęca M. Jankowska.

Działania mundurowych potrwają do końca ferii.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama