Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Policja złapała złodzieja okradającego piwnice

O włamaniach do piwnic było ostatnio głośno, temat ten pojawił się m.in. na naszym forum. Mieszkańcy ostrzegali się wzajemnie, podawali, gdzie kręci się ktoś „podejrzany”. Również policja nie próżnowała – złapali 35-latka, któremu udowodnili co najmniej 5 tego typu przestępstw. Teraz spędzi za kratkami do 10 lat.

piwnica wlamanie
Uszkodona kłódka po włamaniu - zdjęcie nadesłane przez naszego czytelnika

"Uwaga, włamania do piwnic na terenie miasta!" – taki wpis pojawił się na naszym forum na początku lutego. Jeden z czytelników opisywał, że ktoś kręcił się po klatce, a po kilku dniach włamano się do jego piwnicy, skąd zginęły wartościowe przedmioty, m.in. wędki, piła elektryczna.

Policjanci ze słubickiej komendy przyznają, że informacje o włamaniach do piwnic wpływały do nich od początku stycznia. Sposób działania zawsze był taki sam. Sprawca dostawał się do wnętrza „pokonując” kłódki. A potem wynosił to, co znalazł cennego. Oprócz wspomnianych już wędek i piły, jego łupem padły także m.in. rowery, grzejniki, akcesoria wędkarskie. A także samochód marki Honda, który złodziej ukradł z garażu.

- Policjanci podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, kto stoi za kradzieżami - mówi Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy.

Podejrzany mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy 11 lutego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Słubic. Dowody, jakie zebrali policjanci, pozwoliły na przedstawienie mu 5 zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na 15 tys. zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama