Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Wykład o transgranicznej opiece medycznej

Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum zaprasza na wykład o tematyce bliskiej mieszkańcom pogranicza. Chcecie dowiedzieć się więcej o zasadach działania transgranicznej opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej? Wykład jest otwarty dla wszystkich.

medycyna transgraniczna_2_th

Opieka zdrowotna na pograniczu, prawne aspekty i sposób działania to tematy, które dotyczą wielu mieszkańców Słubic. Często pytania na ten temat padają na różnych forach czy grupach. To okazja, żeby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum organizuje wykład, którego tytuł brzmi właśnie: „Transgraniczna opieka zdrowotna w Unii Europejskiej”.

Jak czytamy w zapowiedzi, podczas wykładu zostaną przedstawione przepisy i zawarte w nich regulacje, np. prawo do świadczeń na podstawie przepisów rozporządzenia nr 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, a także prawa pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej - dyrektywa nr 2011/24/UE.

Wykład wygłosi prof. UAM dr hab. Daniel Eryk Lach z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor ponad 90 prac naukowych dotyczących zagadnień teoretyczno-prawnych systemu opieki zdrowotnej, także w aspekcie konstytucyjnym i transgranicznym, jak również prawa zabezpieczenia społecznego oraz prawa pracy. Uczestnik licznych konferencji krajowych i zagranicznych.

Wstęp na wykład jest wolny.

Termin: 01.03.2018 r., godz. 14. Miejsce: Collegium Polonicum, sala nr 11.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama