Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Wykład o transgranicznej opiece medycznej

Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum zaprasza na wykład o tematyce bliskiej mieszkańcom pogranicza. Chcecie dowiedzieć się więcej o zasadach działania transgranicznej opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej? Wykład jest otwarty dla wszystkich.

medycyna transgraniczna_2_th

Opieka zdrowotna na pograniczu, prawne aspekty i sposób działania to tematy, które dotyczą wielu mieszkańców Słubic. Często pytania na ten temat padają na różnych forach czy grupach. To okazja, żeby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum organizuje wykład, którego tytuł brzmi właśnie: „Transgraniczna opieka zdrowotna w Unii Europejskiej”.

Jak czytamy w zapowiedzi, podczas wykładu zostaną przedstawione przepisy i zawarte w nich regulacje, np. prawo do świadczeń na podstawie przepisów rozporządzenia nr 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, a także prawa pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej - dyrektywa nr 2011/24/UE.

Wykład wygłosi prof. UAM dr hab. Daniel Eryk Lach z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor ponad 90 prac naukowych dotyczących zagadnień teoretyczno-prawnych systemu opieki zdrowotnej, także w aspekcie konstytucyjnym i transgranicznym, jak również prawa zabezpieczenia społecznego oraz prawa pracy. Uczestnik licznych konferencji krajowych i zagranicznych.

Wstęp na wykład jest wolny.

Termin: 01.03.2018 r., godz. 14. Miejsce: Collegium Polonicum, sala nr 11.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama