Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Koperty pomagają ratować osoby starsze

Pamiętacie o „kopertach życia”? To akcja szpitala, która ma pomóc szybko udzielić odpowiedniej pomocy osobom starszym, do których zostanie wezwane pogotowie. Koperty się sprawdzają, dlatego szpital przypomina, skąd można je wziąć.

koperta zycia

O akcji rozdawania osobom starszym „kopert życia”, czyli specjalnych kart informacyjnych, pisaliśmy w sierpniu zeszłego roku. To wtedy Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach zainicjował ją we współpracy z lokalnymi samorządami. I akcja trwa przez cały czas.

Czym jest „koperta życia”? To zestaw składający się z karty informacyjnej, specjalnej folii oraz naklejki. Instrukcja jest prosta. Kartę po wypełnieniu należy umieścić w folii i włożyć do lodówki. A na sprzęcie nakleić specjalną naklejkę. Tam właśnie znajdą ja pracownicy pogotowia, którzy przyjadą udzielić pomocy. A z niej szybko dowiedzą się np. tego, na co choruje i jakie leki bierze pacjent.

Koperty już nie raz okazały się bardzo przydatne. - Niejednokrotnie informacje zawarte w kopercie życia pomogły w podjęciu odpowiednich działań ratujących ludzkie życie – potwierdzają pracownicy pogotowia.

Akcja wciąż trwa i cieszy się popularnością. I szpital przypomina, gdzie można otrzymać „koperty życia”:
  • w biurach ubsługi urzędu miejskiego oraz starostwa,
  • w rejestracji ogólnej szpitala w godz. od 8 do 15,
  • w przychodni w Rzepinie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama