Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Są środki na Dom Dziennego Pobytu dla seniorów

Coraz bliżej do utworzenia w Słubicach Domu Dziennego Pobytu dla seniorów. Powiat Słubicki otrzymał dofinansowanie z programu Senior+ na remont i wyposażenie pomieszczeń. I czeka na ocenę kolejnych złożonych wniosków o dofinansowanie.

kurs seniorow_1

Seniorzy już mogą się cieszyć. W zeszłym roku parokrotnie pisaliśmy o tym, że powiatowy samorząd planuje utworzenie w Słubicach Domu Dziennego Pobytu dla seniorów. Ma on powstać w pomieszczeniach na parterze przychodni przy ul. Mickiewicza.

Jednak do tak dużej inwestycji potrzebne są środki z zewnątrz. Powiat starał się o pozyskanie dofinansowania na ten cel, m.in. składając wniosek do Urzędu Marszałkowskiego wspólnie z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum i innymi instytucjami z regionu. Ten konkurs wciąż czeka na rozstrzygnięcie.

Ale pieniądze na początek już są - powiatowi udało się pozyskać środki z budżetu państwa w ramach programu Senior+. 300 tys. zł zostanie przeznaczonych na remont i wyposażenie pomieszczeń. Dodajmy, że słubicki DDP będzie jednym z 214 placówek, które powstaną w 2018 roku w ramach tego programu. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to niemal 35,5 mln zł.

To jednak jeszcze nie koniec. Powiat stara się również o środki z PFRON na dofinansowanie remontu łazienek. Wnioskował o ponad 36,5 tysiąca złotych, czyli połowę środków, które są potrzebne na ten cel.

- Nasi seniorzy nie powinni przebywać tylko w swoich domach, tym bardziej, że mają oni wiele pomysłów i planów. Wkrótce będą mogli rozmawiać o ich realizacji w swoim własnym, stworzonym specjalnie dla nich miejscu - mówi starosta Marcin Jabłoński.

Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama