Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Są środki na Dom Dziennego Pobytu dla seniorów

Coraz bliżej do utworzenia w Słubicach Domu Dziennego Pobytu dla seniorów. Powiat Słubicki otrzymał dofinansowanie z programu Senior+ na remont i wyposażenie pomieszczeń. I czeka na ocenę kolejnych złożonych wniosków o dofinansowanie.

kurs seniorow_1

Seniorzy już mogą się cieszyć. W zeszłym roku parokrotnie pisaliśmy o tym, że powiatowy samorząd planuje utworzenie w Słubicach Domu Dziennego Pobytu dla seniorów. Ma on powstać w pomieszczeniach na parterze przychodni przy ul. Mickiewicza.

Jednak do tak dużej inwestycji potrzebne są środki z zewnątrz. Powiat starał się o pozyskanie dofinansowania na ten cel, m.in. składając wniosek do Urzędu Marszałkowskiego wspólnie z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum i innymi instytucjami z regionu. Ten konkurs wciąż czeka na rozstrzygnięcie.

Ale pieniądze na początek już są - powiatowi udało się pozyskać środki z budżetu państwa w ramach programu Senior+. 300 tys. zł zostanie przeznaczonych na remont i wyposażenie pomieszczeń. Dodajmy, że słubicki DDP będzie jednym z 214 placówek, które powstaną w 2018 roku w ramach tego programu. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to niemal 35,5 mln zł.

To jednak jeszcze nie koniec. Powiat stara się również o środki z PFRON na dofinansowanie remontu łazienek. Wnioskował o ponad 36,5 tysiąca złotych, czyli połowę środków, które są potrzebne na ten cel.

- Nasi seniorzy nie powinni przebywać tylko w swoich domach, tym bardziej, że mają oni wiele pomysłów i planów. Wkrótce będą mogli rozmawiać o ich realizacji w swoim własnym, stworzonym specjalnie dla nich miejscu - mówi starosta Marcin Jabłoński.

Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama