Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Szybki internet w starostwie i szkołach średnich

Starostwo Powiatowe w Slubicach uruchomiło zapowiadany szerokopasmowy Internet. Z dostępu do szybkiego łącza ucieszą się też powiatowe instytucje: szkoły średnie, Centrum Usług Wspólnych, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy. To element projektu „Rozwój e-usług w powiecie słubickim", dofinansowanego przez UE.

internet powiat

Uruchomienie szybkiego łącza to jeden z elementów projektu "Rozwój e-usług w powiecie słubickim", realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Słubicach. Pisaliśmy już nie raz o działaniach projektowych – również o tym, że takie łącze ma powstać. Z początkiem lutego wreszcie stało się to faktem.

Do sieci zostały podłączone powiatowe jednostki: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Centrum Usług Wspólnych oraz szkoły: Zespół Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta.

O tym jak w praktyce sprawuje się łącze, nauczyciele i uczniowie przekonają się po powrocie z ferii. Każdy z nich dostanie indywidualne hasło dostępu. Urzędnicy zapewniają, że sieć jest przygotowana na duże obciążenie.

W budynku starostwa dostęp do nowego łącza konfigurował Przemysław Baranowski. - Od teraz obiekty te będą mogły korzystać z udostępnionego przez starostwo dostępu do Internetu. Placówki będą pokryte zasięgiem sieci bezprzewodowej, który umożliwi skuteczną obsługę e-dziennika przez nauczycieli, a także pozwoli uczniom i pracownikom korzystać z zasobów Internetu - tłumaczy P. Baranowski.

A potem udał się do każdej z instytucji, żeby również tam skonfigurować dostęp do sieci. W każdej zostało zamontowanych kilka bezprzewodowych punktów dostępowych. Ci, którzy na co dzień będą korzystać z dobrodziejstw szybkiego łączą, cieszyli się, że internet u nich wreszcie „przyspieszy”. Szkoły już od września korzystały z dziennika elektronicznego, jednak było to utrudnione z powodu problemów z dostępem do Internetu. Teraz ma to się zmienić.

- To świetna wiadomość. Jest u nas wiele pomieszczeń, w których w ogóle nie ma Internetu. Teraz, kiedy to się zmieni, skorzystają na tym uczniowie i nauczyciele – mówi Anna Adamowicz, nauczycielka z CKZiU. Zgadza się z nią Maria Jaworska, dyrektorka słubickiego ogólniaka. - Wprawdzie w naszej szkole mieliśmy dostęp do Internetu, ale kiedy korzystali z niego wszyscy naraz, często były z nim problemy. Dobrze, że teraz wreszcie się to zmieni – podkreśla zadowolona.

W ramach projektu został zakupiony również sprzęt zabezpieczający, co znacząco poziom bezpieczeństwa korzystania z Internetu. A starosta Marcin Jabłoński zapowiada, że podłączenie jednostek do szerokopasmowego Internetu umożliwi dzielenie usług między starostwem a jego podmiotami, co pozwoli na sprawniejszą obsługę mieszkańców.

Jak to sprawdzi się w praktyce? Przekonamy się w najbliższych miesiącach. O działanie łącza zapytamy samych zainteresowanych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama