Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Park Narodowy „Ujście Warty” otrzymał dotację. Za 23 mln powstanie nowoczesny ośrodek muzealno-edukacyjny
reklama
reklama

Park Narodowy „Ujście Warty” otrzymał dotację. Za 23 mln powstanie nowoczesny ośrodek muzealno-edukacyjny

Nadwarciańskie rozlewiska są przyciągają obserwatorów ptaków i miłośników przyrody. I będą przyciągać jeszcze bardziej. Park Narodowy „Ujście Warty” jako jeden z 5 w kraju otrzymał dofinansowanie na budowę ośrodka muzealno-edukacyjnego, który powstanie w Słońsku.

ujscie warty
Park "Ujście Warty" od lat przyciąga pasjonatów przyrody

Ścieżki przyrodnicze, po których można poruszać się pieszo lub rowerami, Przyrodniczy Ogród Zmysłów, wieże widokowe, a przede wszystkim dzika przyroda – takie atrakcje już teraz czekają na turystów w Parku Narodowym „Ujście Warty”. A będzie jeszcze więcej, w najbliższych latach park przeprowadzi dużą inwestycję w infrastrukturę.

„Ujście Warty” otrzymał dofinansowanie wybudowanie ośrodka muzealno-edukacyjnego wraz z zapleczem administracyjnym i technicznym. Jego powierzchnia to 1.771 metrów kwadratowych. Powstanie na terenie dawnej bocznicy kolejowej tuż przy wjeździe do Słońska od strony Kostrzyna nad Odrą. Będzie to miejsce, w którym turyści będą mogli lepiej poznać park.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał parkowi 12,9 mln zł – cała inwestycja będzie miała wartość 22,9 mln zł. Jej realizacja potrwa jednak około 3 lat. Turyści będą mogli zwiedzać nowy budynek prawdopodobnie w połowie 2021 roku. Otwarcie jest planowane na 30-lecie istnienia parku. Plany zakładają, że w ciągu roku korzystać będzie z niego około 20 tys. osób.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama