Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Park Narodowy „Ujście Warty” otrzymał dotację. Za 23 mln powstanie nowoczesny ośrodek muzealno-edukacyjny
reklama

Park Narodowy „Ujście Warty” otrzymał dotację. Za 23 mln powstanie nowoczesny ośrodek muzealno-edukacyjny

Nadwarciańskie rozlewiska są przyciągają obserwatorów ptaków i miłośników przyrody. I będą przyciągać jeszcze bardziej. Park Narodowy „Ujście Warty” jako jeden z 5 w kraju otrzymał dofinansowanie na budowę ośrodka muzealno-edukacyjnego, który powstanie w Słońsku.

ujscie warty
Park "Ujście Warty" od lat przyciąga pasjonatów przyrody

Ścieżki przyrodnicze, po których można poruszać się pieszo lub rowerami, Przyrodniczy Ogród Zmysłów, wieże widokowe, a przede wszystkim dzika przyroda – takie atrakcje już teraz czekają na turystów w Parku Narodowym „Ujście Warty”. A będzie jeszcze więcej, w najbliższych latach park przeprowadzi dużą inwestycję w infrastrukturę.

„Ujście Warty” otrzymał dofinansowanie wybudowanie ośrodka muzealno-edukacyjnego wraz z zapleczem administracyjnym i technicznym. Jego powierzchnia to 1.771 metrów kwadratowych. Powstanie na terenie dawnej bocznicy kolejowej tuż przy wjeździe do Słońska od strony Kostrzyna nad Odrą. Będzie to miejsce, w którym turyści będą mogli lepiej poznać park.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał parkowi 12,9 mln zł – cała inwestycja będzie miała wartość 22,9 mln zł. Jej realizacja potrwa jednak około 3 lat. Turyści będą mogli zwiedzać nowy budynek prawdopodobnie w połowie 2021 roku. Otwarcie jest planowane na 30-lecie istnienia parku. Plany zakładają, że w ciągu roku korzystać będzie z niego około 20 tys. osób.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama