Słubice: 25 lutego 2018   |   Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
reklama
reklama

Sąd zadecydował: walne zgromadzenie odwołane (wideo)

Nie doszło do skutku zwołane na 8 lutego walne zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach. To efekt decyzji Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp., który w ostatniej chwili wstrzymał wykonanie uchwały podjętej na wcześniejszym zgromadzeniu, a dotyczącej właśnie zaplanowanego na wczoraj posiedzenia.

walne odwolane

Wnioskowali o to Stefan Maliczak oraz Edward Niedużak, członkowie rady nadzorczej odwołanej na poprzednim zgromadzeniu. Decyzja sądu dotarła do spółdzielców kilka godzin przed planowaną godziną rozpoczęcia zebrania, dlatego organizatorzy nie zdążyli poinformować o tym wszystkich zainteresowanych.

O co chodzi z odwołaniem? Najlepiej wyjaśni to nagranie, na którym o szczegółach decyzji sądu mówi radca prawny Robert Zubczewski-Bogdanow. Film udostępnił naszej redakcji R. Włodek.Kwestie proceduralne nie zniechęciły jednak spółdzielców do działania. Podjęli decyzję o podpisaniu wniosku o zwołanie następnego zgromadzenia, na którym ponownie podejmą próbę powołania nowej rady nadzorczej. Pod dokumentem podpisali się prawie wszyscy obecni na sali (było prawie 170 osób).

Z informacji jakie przekazał naszej redakcji Bogdan Dybka, inicjator Komitetu Obrony Spółdzielców, następne walne zgromadzenie członków odbędzie się 1 marca w Collegium Polonicum o godz. 18:00.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama