Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Sąd zadecydował: walne zgromadzenie odwołane (wideo)

Nie doszło do skutku zwołane na 8 lutego walne zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach. To efekt decyzji Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp., który w ostatniej chwili wstrzymał wykonanie uchwały podjętej na wcześniejszym zgromadzeniu, a dotyczącej właśnie zaplanowanego na wczoraj posiedzenia.

walne odwolane

Wnioskowali o to Stefan Maliczak oraz Edward Niedużak, członkowie rady nadzorczej odwołanej na poprzednim zgromadzeniu. Decyzja sądu dotarła do spółdzielców kilka godzin przed planowaną godziną rozpoczęcia zebrania, dlatego organizatorzy nie zdążyli poinformować o tym wszystkich zainteresowanych.

O co chodzi z odwołaniem? Najlepiej wyjaśni to nagranie, na którym o szczegółach decyzji sądu mówi radca prawny Robert Zubczewski-Bogdanow. Film udostępnił naszej redakcji R. Włodek.Kwestie proceduralne nie zniechęciły jednak spółdzielców do działania. Podjęli decyzję o podpisaniu wniosku o zwołanie następnego zgromadzenia, na którym ponownie podejmą próbę powołania nowej rady nadzorczej. Pod dokumentem podpisali się prawie wszyscy obecni na sali (było prawie 170 osób).

Z informacji jakie przekazał naszej redakcji Bogdan Dybka, inicjator Komitetu Obrony Spółdzielców, następne walne zgromadzenie członków odbędzie się 1 marca w Collegium Polonicum o godz. 18:00.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama