Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
reklama
reklama

Wykład o opiece nad seniorami w Niemczech

Polsko-Niemiecka Akademia Seniora co miesiąc zaprasza na wykłady związane z tematyką współpracy ponad granicami. W lutym zajmą się zagadnieniem, które jest bardzo ważne i dla Polaków, i dla Niemców – będzie to opieka nad osobami starszymi. Nasi sąsiedzi mają z tym więcej doświadczenia i właśnie nim będą się dzielić.

Akademia Seniora

Słuchacze tej najstarszej, choć nieformalnej słubickiej uczelni, spotykają się regularnie co miesiąc na wykładach, które odbywają się raz po polskiej, a raz po niemieckiej stronie. Zawsze są tłumaczone. A dotyczą spraw związanych z codziennym życiem seniorów po polskiej i niemieckiej stronie, współpracy czy historii.

Temat kolejnego z nich brzmi: „Mieszkania dla seniorów oraz program opieki nad seniorami we Frankfurcie nad Odrą”. Zagadnienie wyjątkowo na czasie, ponieważ o kwestii opieki nad seniorami rozmawia się szczególnie dużo również po polskiej stronie. Słubice właśnie przymierzają się do stworzenia Domu Dziennego Pobytu, odpowiedni wniosek został złożony i czeka w Urzędzie Marszałkowskim na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie.

Ten, kto chciałby się dowiedzieć, jak system pomocy zorganizowali nasi sąsiedzi zza Odry, może przyjść na wykład. Wygłosi go Klaus-Dieter Schepler, dyrektor regionalnego biura ASB, stowarzyszenia zajmującego się m.in. opieką nad osobami starszymi.

Termin: 13.02.2018, godz. 15.00. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama