Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Wykład o opiece nad seniorami w Niemczech

Polsko-Niemiecka Akademia Seniora co miesiąc zaprasza na wykłady związane z tematyką współpracy ponad granicami. W lutym zajmą się zagadnieniem, które jest bardzo ważne i dla Polaków, i dla Niemców – będzie to opieka nad osobami starszymi. Nasi sąsiedzi mają z tym więcej doświadczenia i właśnie nim będą się dzielić.

Akademia Seniora

Słuchacze tej najstarszej, choć nieformalnej słubickiej uczelni, spotykają się regularnie co miesiąc na wykładach, które odbywają się raz po polskiej, a raz po niemieckiej stronie. Zawsze są tłumaczone. A dotyczą spraw związanych z codziennym życiem seniorów po polskiej i niemieckiej stronie, współpracy czy historii.

Temat kolejnego z nich brzmi: „Mieszkania dla seniorów oraz program opieki nad seniorami we Frankfurcie nad Odrą”. Zagadnienie wyjątkowo na czasie, ponieważ o kwestii opieki nad seniorami rozmawia się szczególnie dużo również po polskiej stronie. Słubice właśnie przymierzają się do stworzenia Domu Dziennego Pobytu, odpowiedni wniosek został złożony i czeka w Urzędzie Marszałkowskim na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie.

Ten, kto chciałby się dowiedzieć, jak system pomocy zorganizowali nasi sąsiedzi zza Odry, może przyjść na wykład. Wygłosi go Klaus-Dieter Schepler, dyrektor regionalnego biura ASB, stowarzyszenia zajmującego się m.in. opieką nad osobami starszymi.

Termin: 13.02.2018, godz. 15.00. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama