Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Konkurs o historii edukacji w Słubicach

Jesteście ciekawi, jak zmieniały się słubickie przedszkola i szkoły na przestrzeni lat? Zarząd Oddziału ZNP w Słubicach zaprasza nauczycieli i pracowników oświaty do przygotowania prac, opowiadających o historii ich placówek. Niektórzy już podjęli wyzwanie.

ZNP Słubice
W konkursie mogą wziąć udział nauczyciele i pracownicy oświaty

Tym razem Zarząd Oddziału ZNP w Słubicach ogłosił konkurs nie dla uczniów, a dla nauczycieli i pracowników oświaty. Związany jest on z obchodami 113-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego i 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Jego temat brzmi: „Nasza szkoła / przedszkole w wolnej, niepodległej Polsce”. Dotyczy historii słubickich placówek oświatowych.

Nauczyciele i pracownicy mają dostęp do kronik, dawnych materiałów, zdjęć. Do przygotowania konkursowych prac mogą wykorzystać np. stare fotografie, dyplomy, czy inne dokumenty – mówi Weronika Bursztynowicz, szefowa słubickiego oddziału ZNP. Do każdej z placówek trafił już regulamin konkursu, a pierwsi chętnie podjęli się wyzwania i rozpoczęli prace nad konkursowymi planszami.

Oprócz tego, że ich prace wezmą udział w konkursie, zostaną również pokazane w formie wystawy, którą będzie można zobaczyć w Collegium Polonicum oraz w słubickiej bibliotece. Honorowy patronat nad konkursem objęli burmistrz Tomasz Ciszewicz i starosta Marcin Jabłoński.

Nauczyciele i pracownicy mają czas na przygotowanie prac do 27 lutego. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 1 marca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dzień później w Collegium Polonicum. Będzie ono jednym z elementów uroczystości pt. „Związek Nauczycielstwa Polskiego a 100-lecie niepodległej Polski”.

W programie przewidziano także część artystyczno-patriotyczną oraz występy Jarosława Królikowskiego zwanego „wrocławskim Niemenem”. Organizatorem tej uroczystości jest Zarząd Słubickiego Oddziału ZNP, którego wspierają burmistrz Słubic i starosta powiatu słubickiego.

konkurs znp
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama