Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Konkurs o historii edukacji w Słubicach

Jesteście ciekawi, jak zmieniały się słubickie przedszkola i szkoły na przestrzeni lat? Zarząd Oddziału ZNP w Słubicach zaprasza nauczycieli i pracowników oświaty do przygotowania prac, opowiadających o historii ich placówek. Niektórzy już podjęli wyzwanie.

ZNP Słubice
W konkursie mogą wziąć udział nauczyciele i pracownicy oświaty

Tym razem Zarząd Oddziału ZNP w Słubicach ogłosił konkurs nie dla uczniów, a dla nauczycieli i pracowników oświaty. Związany jest on z obchodami 113-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego i 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Jego temat brzmi: „Nasza szkoła / przedszkole w wolnej, niepodległej Polsce”. Dotyczy historii słubickich placówek oświatowych.

Nauczyciele i pracownicy mają dostęp do kronik, dawnych materiałów, zdjęć. Do przygotowania konkursowych prac mogą wykorzystać np. stare fotografie, dyplomy, czy inne dokumenty – mówi Weronika Bursztynowicz, szefowa słubickiego oddziału ZNP. Do każdej z placówek trafił już regulamin konkursu, a pierwsi chętnie podjęli się wyzwania i rozpoczęli prace nad konkursowymi planszami.

Oprócz tego, że ich prace wezmą udział w konkursie, zostaną również pokazane w formie wystawy, którą będzie można zobaczyć w Collegium Polonicum oraz w słubickiej bibliotece. Honorowy patronat nad konkursem objęli burmistrz Tomasz Ciszewicz i starosta Marcin Jabłoński.

Nauczyciele i pracownicy mają czas na przygotowanie prac do 27 lutego. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 1 marca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dzień później w Collegium Polonicum. Będzie ono jednym z elementów uroczystości pt. „Związek Nauczycielstwa Polskiego a 100-lecie niepodległej Polski”.

W programie przewidziano także część artystyczno-patriotyczną oraz występy Jarosława Królikowskiego zwanego „wrocławskim Niemenem”. Organizatorem tej uroczystości jest Zarząd Słubickiego Oddziału ZNP, którego wspierają burmistrz Słubic i starosta powiatu słubickiego.

konkurs znp
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama